Сподіватись на те, що наше місто це, в певному сенсі, страшне місце – окрім автопригод та кримінальних новин – це дуже маленький відсоток. Місто Вінниця є найзручнішим для життя та дуже розташованим для жителів та гостей, туристів, мандрівників. Але в кожному із міст, є свої страшні місця. і ці безпосередні місця, на дивину, мають великий попит серед любителів полоскотати собі нерви, пише “vinnytsia-future.com.ua“.
Сьогодні ми розглянемо ті місця, які не мають страшних монстрів, покинутих кладовищ, примар, будиночків на курячих ніжках та всього іншого, що притаманне страшним територіям. Ці місця будуть радувати вас спокоєм, сонечком. великою кількістю людей. Але це не понизить їх небезпечність. І ви там точно перелякаєтесь. Або самі собі та друзям зможете довести, що ви не з лякливих.
Перше місце: будинки жахів
Рівень страху: помірний
Такий популярний в америці варіант проведення веселощів із друзями, або персонально, перейшов і до наших країв. Звісно, у Вінниці таких атракціонів не багато. Чесно кажучи, їх взагалі два.
- у центральному парку імені Леонтовича
- у торгівельному центрі “SkyPark”
Такі атракціони-будинки побудовані у стилі “кімната за кімнатою”.
Тобто ви входите до однієї кімнати, вас лякають аніматори або механізми, на які вдягнуто страшн одежу у крові, страшні маски, та вони видають страшні крики, скавчання, гарчання та інші страшні звуки. Головний спосіб налякати: несподіваний напад. Це допомагає викликати у відвідувачів викид адреналіну, як у людей в прадавні часи.
Але це все одно не досить страшно, бо потім, одразу після вашого крику, ви почнете голосно сміятись над ситуацією, бо це захисна реакція організму. І це допомагає залишатись у гарному гумористичному стані. Хоча під час проходження всього атракціону вам ще доведеться полякатись.
Найстрашніше організатори залишили перед виходом до першої локації – кімнату без світла. І це не витримає людина навіть із сталевими нервами. А як кажуть популярні блогери в інтернеті: “Ви не боїтесь залишитись один в темряві, ви боїтесь залишитись не один в темряві!”.
І коли на вас щось гарчить в темряві, то хош-не-хош, але не витримаєш. Проте, незалежно від всього, на виході ви відчуєте полегшення та будете радіти що зовні день і все спокійно. Тому адреналін швидко вивітрюється.
Таке саме відчуття можна віднести до квест-кімнат, де тебе закривають без чогось страшного, але сам факт того, що тебе замкнуто, і ти не можеш вийти назовні. Принцип однаковий. Тільки тут людина лякає себе сама.
Друге місце: мотузковий парк на Вишенському озері
Рівень страху: високий
Місце нове і дуже популярне. Місцеві дітлахи дуже активно повзають на дуже великій висоті, мотивуючи один одного. На складні маршрути виходять навіть фізично не підготовлені люди. Ви запитаєте, що ж тут такого може бути страшного, де тут можна перелякатись?
Мотузковий парк грає із людиною у дуже хитру гру. З початку ти бачиш як тебе одягають у страховку, шолом, розповідають техніку безпеки і перші декілька рівнів не видаються складними. Тебе рухає вперед ажіотаж та бажання гострих відчуттів. А потім, в один момент ти бачиш, що ти вже на висоті, на рівні другого чи третього поверху.
Перед тобою дві тоненькі планки. Руки в тебе вже дуже втомлені. І ти на середині маршруту. З однієї сторони на тебе чекає ще одна планка-гойдалка з мотузками з обох сторін, з іншої сторони, якщо йти назад тебе чекає аж три таких планки. Вихід один – йти вперед. Діставшись до невеличкої рівної поверхні страх ніби виступає, але поглянувши на ті хитрощі, які чекають на тебе далі, він подвоюється.
Такий атракціон викликає в людини найдавніший страх – страх висоти. У головному мозку, навіть при наявності страхуючого потужного тросу, все одно є страх перед тим щоб просто впасти.
Третє місце: покинуті будівлі
Рівень страху: найвищий
Ви будете запевняти, що це не так, і що є більш страшні місця. Це все обман та нісенітниці. Але питання в тому, що ми говоримо про адреналінові бусти серед білого дня, про механічні взаємодії із вашою свідомістю та лякливістю.
Про все що не є живим, чи про місця, де ви лякаєте себе самі. Але такий тип, як покинуті будівлі, має в арсеналі найстрашніше – це загроза від реальної людини. А головне, що такі місця дійсно небезпечні вночі. Незалежно від того, один ви чи компанія.
Тобто там є загроза отримати фізичні пошкодження не тільки від арматури, яка стирчить, чи скла яке застрягло у підошві. А небезпека, яка буде йти від реальної людини. Це можуть бути безхатченки, наркозалежні люди, або люди які мають на меті робити щось незаконне.
Статистика постраждалих від нічних візитів на закинуті будівлі серед правоохоронних органів дуже висока.
І коли ви приходите у таке місце, не сподіваючись когось зустріти, а просто походити собі в задоволення, ви можете слугувати лише приманкою для людей, які мають маргинально-меркантильний склад життя.
Будьте обережні.
Само собою зрозуміло, що для кожного із представлених варіантів ви зможете знайти заміну, і, скоріш за все, вона буде страшніша ніж перераховане. але погляньмо правді у вічі – дуже легко налякати себе неіснуючою загрозою чи придумати певні варіанти та сценарії, при котрих вам, звісно, нічого загрожувати не буде. Але життя така річ, що воно не буде враховувати наскільки ви Сталлоне у своїх мріях.
Тут не будуть можливі якісь налаштування чи чіт-коди. Якщо там на вас чатуватиме небезпека, то найкраще на що б ви могли розраховувати це власна реакція та швидкі ноги.
Це перелік тих місць, які не будуть вас лякати як в кіно, іграх, коміксах. Тут не буде можливості зберегти гру, бо це – реальне життя. Це справжній адреналін.
В кого які фобії?
Відчуття страху притаманне людині ще з давніх давен. Страх дано людині для того, щоб зрозуміти де є небезпека. Щоб зрозуміти як уникнути загрози, яка може завдати загрози. Фобії можуть бути із дитинства. Наприклад ви в дитинстві невдало погладили собаку та вона вас вкусила і в вас тепер фобія собак на все життя. Але страх може з’являтися і в певні моменти життя. Скоріш за все для того, щоб вберегти вас від необдуманих витівок. І ми можемо переглянути які саме фобії, чи відчуття подібні до них, можуть бути у вас при відвідуванні вищевказаних страшних місць.
У будинках жаху вас охопить суміш із декількох фобій:
- ніктофобія (страх темряви);
- “моторошна долина” (страх людиноподібних роботів);
- педіофобія (страх ляльок та манекенів);
- клаустрофобія (страх замкнутого простору);
У мотузковому парку буде інший список
- агорафобія (страх відкритого простору через висоту)
- акрофобія (страх висоти, навіть якщо ви його не маєте)
- базофобія (страх зробити крок);
- вертигофобія (страх запаморочення)
Покинуті будівлі, особливо вночі, можуть викликати навіть у сміливців деякі прояви фобій:
- гелотофобія (страх бути осміяним через небажання йти до такого місця);
- Іерофобія (страх окультної символіки, яка завжди присутня на стінах покинутих будівель)
- лісофобія (страх захворіти на сказ через собак, які часто бувають у покинутих будівлях)
- панофобія (паніка, спонтанний страх всього);
- харпаксофобія (страх бути ограбованим)