Неділя, 19 Травня, 2024

Гордість батьків та легенда міста: як юнак з Вінниччини стажувався у Штатах та чому повернувся в Україну

Середню освіту Максим Бевза здобув у Липовецькій школі № 2. Успішно склав ЗНО, де набрав максимальні 200 балів з фізики та математики, а також 194 бали з української мови. Це дозволило подати документи у бажані навчальні заклади, серед яких були Національний університет імені Тараса Шевченка та Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського. Завдяки високому рейтинговому балу пройшов в обидва, але продовжити навчання вирішив у першому, пише vinnytsia-future.com.ua.

Навчався за спеціальністю інформатика, успішно закінчив бакалаврат та магістратуру. А під час навчання неодноразово проходив стажування у великих IT-компаніях, про що Максим розповів журналістам vn.20minut.ua.

Де проходив стажування

Після третього курсу навчання в університеті Максим Бевза отримав можливість пройти стажування у Фейсбук. В університеті треба було подати заявку та пройти відбір. Тоді він відправився у Штати разом ще з 3-4 студентами. Стажування проходило під час літніх канікул, тому треба було ще достроково закрити сесію.

У Фейсбук він працював над розробкою програми. Також за хлопцем закріпили ментора, який давав поради, допомагав розв’язувати складні питання та консультував. Обов’язково зустріч проходила раз на тиждень. Коли закінчився термін стажування, Максиму запропонували постійну роботу у компанії.

Не тільки у Фейсбук, але ще в компанії Гугл Максим мав змогу простажуватись, причому двічі та також отримати офер. Проте від пропозицій однієї та другої компаній хлопець відмовився.

Враження від нового досвіду

Сполучені Штати стали першою країною, куди виїздив Максим. Проживав у Сан Хосе у двокімнатній квартирі разом зі ще трьома стажистами. Стажування проходило у сусідньому місті, тому по хлопців приїжджав спеціальний транспорт. Відмінності життя в Америці та Україні Максим помітно відчув, адже там інша культура, інший менталітет та навіть кухня. Він каже, що до всього можна було б звикнути, але навіщо витрачати час.

Й сама Кремнієва долина, на думку Максима, не є ідеальним місцем для життя. Серед мінусів можна було виділити великі ціни на житло, оскільки тут зосереджені IT-гіганти, де працівники мають високу заробітну плату. Але, аби заробити на житло, деяким доводилось працювати по 10-12 годин на день.

Максим же працював 8 годин на день як стажист, але його приємно здивувало ставлення, як і до повноцінного працівника компанії.

Чому вирішив повернутись в Україну

Максим розповідає, що відмовився працювати у Гугл та Фейсбук на користь продовження навчання в університеті. Натомість хлопець дуже задоволений отриманим досвідом, адже зміг відчути на собі, як воно працювати у компанії, оскільки в університеті працював тільки з теорією.

Про роботу в Україні

За рекомендацією однокурсника Максим влаштувався працювати в київську компанію. Спочатку подав резюме, пройшов співбесіду та отримав запрошення на роботу. Там він займався розробкою програми з перевірки граматики англійської мови. 

У порівнянні з Гуглом чи Фейсбуком платять менше, але Максим залишився задоволений рівнем оплати, гарним колективом та можливістю працювати у задоволення. У компанії американський менеджмент, наявні два офіси у США, один у Києві. 

На завершення Максим Бевза поділився кількома порадами, щодо успішного професійного зростання. По-перше, необхідно оточити себе вмотивованими однокурсниками та викладачами, які можуть навчити чомусь цікавому. По-друге, правильно обрати середовище, адже, на думку Максима, ліпше бути посереднім серед кращих, ніж кращим серед посередніх. По-третє, не забувати ставити собі нові цілі на шляху до мрії.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.