Вінницький національний технічний університет є одним із вищих навчальних закладів Вінниці. Він здійснює підготовку студентів на всіх рівнях вищої освіти за кількома напрямками, зокрема й у галузі інформаційних технологій. З розвитком ІТ-сфери на теренах України, виникла гостра потреба у підготовці кваліфікованих спеціалістів. Зокрема цим питанням зайнявся Вінницький національний технічний університет, пише vinnytsia-future.com.ua.
Історія появи факультету
У 1974 році був створений факультет автоматики та обчислювальної техніки, деканом якого став Осадчук В.С. У серпні 1985 року факультет був розділений на два підрозділи: факультет автоматики і мікроелектроніки та факультет обчислювальної техніки, який очолив Стахов Олексій Петрович — видатний український математик, професор, винахідник та інженер, що розробив теорію матриць Фібоначчі та “золотих” матриць та створив на цій основі нову теорію кодування та криптографії. Олексій Петрович також опублікував нову теорію “формул Біне” та відкрив новий клас числових послідовностей – узагальнені числа Люка. У 2000 році декана нагородили почесним диплом “Людина року”, виданий мером міста Вінниця.
На цьому факультеті функціонувало дві кафедри: обчислювальної техніки та автоматизації проєктування.
Як на факультеті з’явилась електронно-обчислювальна машина
У 1976 році на кафедрі обчислювальної техніки з’явилась ЕОМ “МИР-2”, яка й досі зберігається у стінах навчального закладу. Вона була виготовлена на замовлення у столичному заводі “ВУМ”. Дані у систему вносили за допомогою друкарської машинки “Consul”. Також був приєднаний монітор зі світловим олівцем, що розпізнавав світлові сигнали під час переміщення по монітору та за допомогою якого можна було редагувати текст.
Ця електронно-обчислювальна машина могла проводити самотестування всіх блоків на початку роботи та самостійно контролювати процеси під час роботи. Для програмування використовувалась мова-інтерпретатор “АНАЛИТИК”, яка не тільки використовувалася для проведення обчислення, а також могла виконувати команди перетворення алгебраїчних виразів і навіть їх інтегрування. ЕОМ швидко здобула популярність та стала часто використовуватись викладачами та співробітниками університету. Вона могла працювати до 12 годин на добу.
Розширення факультету
У 1989 році було організовано кафедру прикладної математики та обчислювальних систем. У 1992 році відбулась реорганізація та було створено факультет інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії (ФІТКІ), який очолив Азаров Олексій Дмитрович. Через три роки було створено кафедру інтелектуальних систем, яку згодом перейменували на кафедру комп’ютерних наук. У березні 2002 року була створена кафедра захисту інформації та в тому ж році ФІТКІ став Інститутом інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії, до складу якого входили факультет комп’ютерного інтелекту, де функціонували кафедри інтелектуальних систем, програмного забезпечення та вищої математики, а також факультет комп’ютерних систем та мереж, куди відійшли кафедри обчислювальної техніки, захисту інформації та іноземних мов.
У 2014 році інститут реорганізували у факультет інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії, який об’єднав всі перераховані вище кафедри. Деканом став вже нам відомий професор Азаров Олексій Дмитрович, який обіймав цю посаду до червня 2020 року.
На факультеті здійснюється підготовка бакалаврів та магістрів за такими напрямками, як Комп’ютерна інженерія, Інженерія програмного забезпечення, Кібербезпека та захист інформації.