Субота, 13 Липня, 2024

Де здобути IT-освіту у Вінниці?

Напрямок IT стрімко розвивається у всьому світі, зокрема й в Україні. Щороку створюються нові компанії, відкриваються нові вакансії та з’являється все більше охочих вивчитись на  IT-спеціальність. В цьому плані Вінниця є гарним варіантом для навчання, оскільки місто зосереджує в собі багато державних та приватних освітніх закладів, детальніше Вінниця Майбутнього розкаже у статті.

Навчання у державних закладах освіти

Після отримання базової або повної середньої освіти випускникам шкіл найкраще вступати на IT-спеціальності у коледжі, технікуми або вищі навчальні заклади. 

Вінницький національний технічний університет 

Стане найкращим варіантом серед інших ВНЗ міста. Університет проводить підготовку за такими спеціальностями, як Кібербезпека, Системний аналіз, Комп’ютерні науки, Комп’ютерна інженерія, Інженерія програмного забезпечення, Інформаційні системи та технології. Практика є невіддільною частиною навчання, яка проводиться з відривом від аудиторних занять на базі підприємств, організацій та компаній, з якими співпрацює університет. Серед них Gemicle, NestLogic, Playtika, SteelKiwi, Delphi, BlockSoftLab, Exadel, Jelastic, Miratech. Деякі з них проводять безплатні навчальні курси, на основі яких найкращі студенти можуть отримати пропозицію роботи.

Донецький національний університет імені Василя Стуса

В Донецькому національному університеті  імені Василя Стуса слід вступати на факультет інформаційних та прикладних технологій, де на кафедрі інформаційних технологій можна здобути освіту за напрямками Кібербезпека та Комп’ютерні науки. Університет готує фахівців комп’ютерно орієнтованого середовища, поєднуючи новітні технології та традиції, започатковані першими кафедрами. 

Студенти отримують корисні знання та навички роботи з базами даних та їх серверами, інформаційними системами підтримки прийняття рішень, архітектурою інформаційних систем, розробки програмного забезпечення, серед яких десктопні, веб та мобільні операційні система. Навчання більше спрямовано на вивчення JavaScript та Python у порівнянні з іншими університетами, а підходи до тестування майже не вивчаються. 

По закінченню навчання кафедра випускає фахівців, що можуть працювати адміністратором баз даних, інженерами-програмістами, спеціалістів з розроблення комп’ютерних програм та управління інформаційними технологіями, розвиватись у напрямі Data Analyst/Data Scientist, Front-end Developer, IT Project Manager, Java developer, а також UX/UI Designer. Університет співпрацює з такими компаніями, як Exadel Inc та JavaRush.

Вінницька філія Європейського університету 

Європейський університет здійснює підготовку ІТ-фахівців на базі факультету інформаційних технологій та систем за трьома напрямками. 

Перший — Інженерія програмного забезпечення, де студенти опановують сучасні мови  програмування, знання з роботи комп’ютерних мереж, тестування, операційних систем, що дозволяє надалі розвиватись у напрямку розробки вебсайтів, комп’ютерних ігор, інформаційних систем різної складності, 3D-моделювання тощо. 

Другий — Кібербезпека, де викладаються сучасні методи захисту інформаційних продуктів, розроблення та обслуговування систем кіберзахисту, криптографії, тестування програмного забезпечення, програм та даних. 

Третій — Комп’ютерні науки. Студенти за спеціальністю мають змогу працювати з розробкою програмних систем, аналітикою інформаційних проєктів та програм, адміністрацією комп’ютерних мереж та баз даних, вебдизайном тощо.

Отримані знання дозволяють студентам старших курсів та випускникам факультету працюють в провідних українських та закордонних компаній, серед яких  EPAM, GlobalLogic, Cisco, Luxoft, Infopulse, телеканал ICTV, телеканал «Україна» тощо.  

Університет співпрацює з Академією «Вища школа бізнесу», що знаходиться в польському місті Доброва, завдяки чому  студенти можуть одночасно здобувати освіту в двох навчальних закладах та при випуску  отримати два дипломи. Така програма займає менше часу, ніж окреме вивчення двох курсів, завдяки чому можна легше і швидше розпочати кар’єру в ІТ-сфері.

Вінницький технічний фаховий коледж

Вступ проходить на базі 9-11 класів. Коледж здійснює підготовку за спеціальністю Комп’ютерна інженерія, навчаючи основам проєктування, створення та обслуговування комп’ютерних систем і мереж, розробки системних та прикладних програм. По завершенню навчання студенти можуть продовжити здобувати освіту за такою самою або суміжною спеціальністю у вищих навчальних закладах Вінниці або інших міст.

Приватні IT-школи міста

Artinov School 

Діяльність Artinov School здійснюється в трьох напрямках. Перший — програмування з нахилом у FrontEnd та вивченням мов HTML5, CSS3, PHP, JS, Node JS, PL/SQL, C#, Unity. Другий — дизайн з вивченням графічних програм Photoshop та Illustrator, а також представлені курси з вивченням  WEB-дизайну та GAME-дизайну. Третій — вивчення іноземних мов, оскільки без знання англійської мови знайти роботу в IT-індустрії дуже важко. Заняття проходять у зручному online або offline форматі.

New IT School

Освітню програму школи можна розділити на дві основні групи: програмування та дизайн. До першої належать курси з вивчення тестування, web-розробки, програмування Python. Друга група включає курси з web-дизайну та UI/UX дизайну, де вивчаються основи роботи з графічними редакторами, методи обробки фото, колажування, розробка дизайн-макетів, банерів та gif-анімації, створення логотипів, ескізів, іконок, робота з відеоредакторами, анімацією та створення персонажів. 

Для охочих молодшого віку від 8 років створені курси з основами IT-сфери, мовами програмування С++, Python, Java, web-програмування та UI/UX дизайну, 3Д моделювання та відеомонтажу. Навчатись можуть як новачки, які тільки починають цікавитись ІТ-сферою, так і просунуті “айтішники”, що бажають розширити межі спеціалізації.

Комп’ютерна Академія IT Step

Студенти академії можуть отримати IT-освіту за такими напрямками: тестування програмного забезпечення, FrontEnd розробка, Motion Design, UI/UX дизайн, 3Д моделювання. На курсах програмування викладаються основи найпопулярніших мов, верстки сайтів, розробка мобільних та  web-додатків, створення ігор, розробки архітектури та управління проєктами. Також є Комп’ютерна академія, яка орієнтована на дітей від 7 до 14 років. 

Vinnytsia IT Academy

Школа готує фахівців готових до праці на сучасному ІТ-ринку. Базові і профільні предмети викладають досвідчені викладачі, що практикуються у провідних IT-компаніях Вінниці.Серед спеціалізацій наявні курси програмування (C/C++, Java, HTML/CSS, JavaScript, PHP, Ruby, Python, Swift розробка), тестування програмного забезпечення (ручне та механізоване), вебдизайн, DevOps, Проджект-менеджмент. Академія дає можливість пройти навчання на безоплатній основі, для чого необхідно скласти іспит з математики і логіки на максимальний бал і пройти тестування з англійської мови. Вступ здійснюється на базі середньої освіти, але й охочі молодшого віку від 9 років мають змогу розпочати навчання на підготовчому курсі. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.