П’ятниця, 26 Квітня, 2024

IT-освіта для дітей у Вінниці

Сфера інформаційних технологій невпинно розвивається та є невіддільною частиною нашого життя. Важко уявити собі сферу діяльності, в якій би не застосовувались комп’ютери. А діти вже з раннього віку контактують з телефонами, планшетами чи ноутбуками. Аби спрямувати зацікавленість у вірному напрямку та розвивати здібності дитини батьки можуть розглядати можливість вивчення ІТ-наук. Дізнатись детальніше, де у Вінниці діти можуть здобувати IT-освіту можна далі на vinnytsia-future.

New IT School

Школа має великий вибір навчальних програм, для дітей різного віку:

  • Програмування Python Advanced (12-19 років) — курс, де дітей навчають працювати з аналізом даних, розробляти вебдодатки та ігри, чат-боти та популярний штучний інтелект.
  • Програмування C ++ (13-19 років) — мова призначена для Back-end розробки та яка використовується для створення драйверів і додатків до операційних систем.
  • Програмування Python (11-19 років) — є однією з найпопулярніших мов програмування, водночас простою для вивчення та має широкі можливості використання на Windows, Linux, Mac OS. На її основі були написані Instagram, Pinterest, YouTube.
  • Web програмування (12-17 років) — на курсі можна отримати фундамент з розробки сайтів, як комп’ютерної, так і мобільної версії.
  • Web Design UI/UX (12-17 років) — розрахований на підлітків, де навчають основ дизайну — від створення іконок до оформлення повноцінного сайту. Крім того, розвивають навички самостійного ведення проєктів.
  • 3D-моделювання BLENDER(11-17 років) — програма присвячена одному з найпопулярніших IT-напрямків, який надалі можна використовувати в ігровій сфері, кіно, мультиплікації, архітектурі, дизайні, медицині чи будівництві.
  • Video Making (12-17 років) — курс розрахований на тих, кому подобається обробляти та монтувати відео. Також дітей вчать проводити знімання на вулиці та у професійній студії.
  • Графіка та дизайн (11-17 років) — більше підійде для творчих особистостей, які полюбляють малювати, фотографувати та обробляти. На курсі навчають працювати з основними графічними програмами — Photoshop та Illustrator.
  • Візуальне програмування (8-11 років) — групи розраховані на маленьких діток, де основна частина уваги приділяється візуальним мовам Scratch та Blockly замість нудних чисел та незрозумілих термінів. Тут викладають основні концепції програмування, розвивають логіку та структурне мислення. Дітей навчають створювати інтерактивні мультфільми, анімації, ігри, музику, графічні зображення тощо.
  • Base IT (8-17 років) — на цей курс беруть як малих дітей, так і підлітків, де їх вчать працювати з основними програмами, які допомагають з навчанням у школі та знадобляться надалі. Наприклад, розповідають про обробку та створення графічних зображень, відео, презентацій, ведення документації з блок-схемами, таблицями та діаграмами, роботу з таблицями тощо.

Комп’ютерна Академія IT Step

Для дітей тут можна обрати курс залежно від віку, що допоможе ефективно засвоїти інформацію:

  • IT Start для дітей — призначений для дітей від 7 до 9 років, яким простою мовою пояснюють основи програмування, а також сприяють розвитку пам’яті, логічному та аналітичному мисленню.
  • Мала Комп’ютерна Академія — підійде для дітей 9-14 років, де на вибір можна зосередитись на розробці сайтів, ігор, додатків роботі з графічними програмами тощо. Крім того, учні мають можливість працювати над власними проєктами, завдяки чому розвивають Soft skills та вчаться взаємодіяти у команді.
  • IT-освіта для підлітків — передбачає два напрямки навчання: програмування та комп’ютерна графіка й дизайн.

Комп’ютерна школа Hillel

Навчання розраховане на підлітків віком від 12 до 17 років, де можна опанувати Front-end розробку, мови програмування Python або Java, дизайн чи навіть маркетинг, де розповідають про особливості SMM-просування в Instagram та інших соціальних мережах.

Vinnytsia IT Academy

Для дітей віком від 9 до 17 років тут функціонує Школа Хакерів, де дітям викладають інтернет програмування, програмування мовою С, що полегшує подальше вивчення інших мов, основи вебдизайну, основи роботи з базами даних, програмування під платформи Android\iOS, що дозволяє не тільки зрозуміти як працюють популярні мобільні застосунки, які щодня відкривають мільйони користувачів, а й створити власний додаток, який можливо в майбутньому стане популярнішим за Instagram чи Tik Tok.

Крім того, тут також функціонує освітній ІТ-табір, що триває 4 тижні, 5 днів на тиждень, по 6 годин на день. З дітьми проводять заняття, як у зручних аудиторіях, так і на свіжому повітрі, де вчать не тільки технічним аспектам програмування, а й також покращують навички спілкування англійською мовою, розвивають логічне мислення та навчають працювати в команді. В програмі передбачені квести, походи та екскурсії до ІТ компаній, аби наживо можна було побачити майбутні перспективи роботи у сфері інформаційних технологій.

GoITeens 

Навчальна програма розрахована на дітей від 7 до 17 років. Для найменших підхід навчання ґрунтується на візуальному програмуванні. Серед таких курсів можна обрати SCRATCH, де працюють з анімацією та створюють прості ігри. Програма допоможе полегшити засвоєння більш складних мов програмування — C#, JavaScript, Python. 

Для дітей старшого віку можна обрати курс з Front-end розробки, дизайну, розробки ігор, вивчення мови Python чи розробки 3D-ігор. У школі GoITeens також є можливість обрати мінікурс, що триває до тижня, але допоможе зрозуміти чи цікавим є напрям навчання.

Яку користь приносить IT-освіта

IT-галузь є доволі широкою, завдяки чому можна обрати напрям навчання, який є до вподоби — чи то розробка ігор, чи створення зображень, чи написання додатків. Незалежно від вибору, IT-освіта сприятиме розвитку логічного мислення, підвищенню концентрації, пошуку комплексного рішення та альтернатив для розв’язання задач.

Попри поширений образ програміста, який самотньо сидить за своїм ноутбуком, сфера IT насправді вимагає постійної комунікації в команді, аби забезпечити створення якісного продукту. Так само під час навчання діти мають можливість розвивати комунікативні навички, вчитись шукати компромісні рішення, домовлятися, відстоювати свою точку зору, що безперечно полегшить життя, навіть якщо не будувати кар’єру у сфері IT. Також ІТ-навчання створює можливості для самореалізації дитини. На заняттях розвивається уява та творчий потенціал.

Крім того, перебування в оточенні однодумців підвищує інтерес до навчання, зокрема й вивчення точних наук, чого буває важко досягти у звичайному класі. Таким чином у дітей самостійно почне формуватись жага до отримання нових знань, що також може позитивно впливати й на шкільні оцінки.

І звісно не можна забувати про майбутні перспективи роботи в IT-галузі, яка є та ще не один рік буде однією з найпривабливіших для працевлаштування завдяки гарній оплаті праці, можливості працювати у відомих українських та закордонних IT-компаніях, роботі з цікавими проєктами, які можуть кардинально змінити наше майбутнє, постійному професійному та кар’єрному зростанню тощо.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.