Понеділок, 29 Квітня, 2024

Роботи для реабілітації та розробки для військових: корисні винаходи від Дмитра Кривого

Цікавитись робототехнікою Дмитро почав ще зі школи. У дев’ятому класі почав вивчати програмування, а в одинадцятому вже зібрав першого робота. По завершенню школи, вирішив пов’язати із цим хобі своє життя та зробити його своєю професією. Тому далі вступив у Вінницький національний технічний університет, хоча пропозиції вступити отримував й від інших вищих навчальних закладів України, зокрема із Київського політеху, з Авіаційного університету, але хлопець вирішив залишитись у рідному місті, поруч з родиною, пише vinnytsia-future.com.ua.

Де шукає матеріали 

Для перших виробів Дмитро використовував примітивні матеріали, що були під рукою, серед них батарейки, деталі побутових пристроїв тощо. Зі зростанням навичок та майстерності вінничанину вдалося опанувати нові технології, за допомогою яких збирав більш складні конструкції. 

Завдяки одному з викладачів Київської політехніки Дмитро зміг налагодити зв’язки з американською IT-компанією. Вінничанин відправився у Сполучені штати, де він зміг презентувати проєкт розвідувального робота, якого він розробив для допомоги українським військовим, що знаходились у зоні АТО. Щоправда, на самій презентації він не зазначав, що винахід призначений для військових — розповів, що робот для роботи у складних умовах стихійних ситуацій, землетрусів, інших природних катаклізмів. Після завершення презентації компанія запропонувала надавати безплатні запчастини.

Винаходи для українських військових

Дмитро розробив і змайстрував робота, який є досить швидким, і маневреним навіть під обстрілом. За словами хлопця, пристрій обладнаний власною системою навігації, бо GPS легко заглушити. Робот здатний знешкодити вибухівку, вести трансляції з тилу ворога, сканувати місцевість.

Крім того, Дмитро винайшов цікавий гаджет, що зовнішнім виглядом нагадував годинник, але одночасно поєднував компас, навігатор, і графічний пейджер. Він міг надіслати короткі графічні повідомлення на мобільний телефон, наприклад сигнал про допомогу. На годинник також можна було можна завантажити карту місцевості. До того ж він був доволі енергоощадним — одного заряду батареї вистачало до 48 днів використання. 

Робот для полегшення реабілітації лежачих хворих

Одним із найважчих проєктів був робот, що допомагав лежачим людям, міг подати дрібні речі, виміряти тиск, пульс тощо. Ідея з’явилась після того, як з другом Дмитра стався нещасний випадок, він випав із 8 поверху, зміг вижити, проте довелось проходити тривалу реабілітацію. Тоді винахідник й побачив, що люди у цей період можуть рухати руками чи тільки зап’ястком. Він зробив робота, яким можна керувати за допомогою маніпулятора. Крім самого робота, в комплекті також йдуть два пристрої. Перший — мікрокліпса, яку можна закріпити на вухо та яку можна використовувати для відстеження показників стану серцево-судинної системи у реальному часі, зокрема кількість і частоту ударів серця, рівень кисню в крові, температуру тіла тощо.

Другий пристрій за формою нагадує годинник та одягається на руку. Він має спеціальні сенсори та дисплей, де виводяться всі дані та графіки у режимі реального часу. За допомогою двох пристроїв можна керувати роботом. Крім того, розробка підтримує віддалене керування за допомогою смартфону завдяки вбудованому каналу зв’язку WI-FI.

Завдяки цьому, лікар може спостерігати за станом здоров’я пацієнтів, навіть якщо він далеко від людини. Спеціальний маніпулятор допоможе подати ліки. Система використовує датчики, щоб визначити рухи людини. Так, людина може, залишаючись на ліжку, дістати те, що необхідно.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.