Неділя, 8 Вересня, 2024

Як правильно доглядати за пральною машиною

Пральна машина зазвичай купується на десятиліття вперед. Тому важливо правильно її обслуговувати, щоб пристрій служив без нарікань та поломок стільки, скільки обіцяє виробник. Основні нюанси та лайфхаки зібрали у статті.

Слідкуємо за барабаном

Робочий відсік пральної машини завжди повинен бути чистим та сухим. Бажано протирати м’якою ганчіркою барабан після кожного прання. Сучасні моделі оснащені функцією автоматичного очищення, наприклад, можна купити пральну машину Indesit з такою технологією. Вона передбачає обробку внутрішніх стін гарячою парою, що попереджає утворення цвілі та поширення хвороботворних бактерій.

Очищаємо контейнер для порошку

Якщо ви користуєтесь класичними сипучими або рідкими порошками, важливо хоча б раз на місяць промивати контейнер для них. Можна використовувати для цього кухонну губку або озброїтися спеціальним йоржиком. Після миття слід відкрити відсік, витерти насухо і залишити провітрюватися.

Проводимо профілактичний запуск

Фахівці рекомендують раз на 3-4 місяці очищати пральну машину зсередини. Розбирати на деталі її не потрібно: достатньо запустити порожній барабан, заповнений концентрованим розчином лимонної кислоти, у режимі від 40 градусів без віджимання та полоскання. Це чудовий спосіб позбутися запаху затхлості, попередити розмноження патогенної мікрофлори та утворення вогнищ вогкості.

Слідкуємо за захистом

Сучасні пральні машини можуть бути захищені на кількох рівнях:

  1. блокування робочої панелі від хаотичного натискання дітьми;
  2. запобіжник від стрибків напруги, наприклад, у разі відключення електрики;
  3. захист підключених комунікацій від переливу та протікання піни;
  4. самодіагностика виявлення помилок у робочому процесі.

Зазвичай захисні системи працюють автоматично. Ваше завдання — періодично перевіряти їхню коректність і реагувати при виявленні сигналу про порушення.

Слідкуємо за зовнішньою частиною пристрою

Корпус пральної машини теж потребує своєчасного догляду. Очищайте його від накопичень пилу та забруднень, особливо в міжщілинному просторі та на задній стінці, де розташовані основні дроти та комунікації. Не навантажуйте верхню частину занадто важкими предметами на зразок порошків: вона може прогнутися. Не допускайте прямого контакту прання з нагрітими предметами, наприклад феном: це може призвести до збоїв у роботі обох пристроїв. Обов’язково вивчіть рекомендації виробника з експлуатації та догляду за пральною машиною перед початком її використання. Це дозволить правильно обслуговувати конкретну модель та звести до мінімуму ризик поломок.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.