П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Вінниччина чудотворна — святі місця, де трапляються дива

Можна вірити у Бога та вищі сили  або ні, але неможливо заперечувати, що у світі існують особливі місця, у яких відбуваються чудотворні зцілення. Там здійснюються загадані, здавалося б, нездійсненні бажання, трапляються різні чудасії, які не можна пояснити. Віруючі називають такі місця святими. Туди часто приїжджають паломники і просто люди, які зневірилися і сподіваються лише на диво. На Вінниччині також багато таких чудотворних місць. Далі на vinnytsia-future.

Йосафатова Долина хрестів

Про це місце є цікава історія. Колись у 1923 році пастух із пастушкою пасли худобу й побачили біля кринички Богородицю з маленьким дитям на руках. Вона промовила такі слова: «Христа славте, хрести ставте» і зникла. Коли молоді люди розповіли про це місцевому священнику, він порадив поставити біля місця зустрічі хрест. Новина про зустріч з Божою матір’ю швидко розлетілася, люди приїжджали й ставили  все нові й нові хрести. Уже за декілька місяців  їх кількість перевищила 17 тисяч. У радянські часи долину намагалися повністю знищити, але люди ставили хрести все одно. Кажуть, що вода в тій доленосний криничці цілюща, люди її п’ють, вмиваються нею й позбавляються багатьох тілесних і душевних хвороб. І зараз із усього світу приїжджають у Йосафатову Долину. Ставлять малі, великі хрести, пишуть різні побажання. Це особливе місце з надзвичайною енергетикою.

Лядівський монастир

Один із найстаріших православних храмів. Це скельний монастир, який побудований на високій горі близько 100 метрів заввишки. Його заснував преподобний Антоній Печерський. У ньому є чудотворна ікона Усікновення чесної глави Хрестителя Господнього Іоанна, яка була створена ще у XVII столітті з частинкою мощів Святого Іоанна Хрестителя. Її навіть якось намагалися вкрасти злодії, але вона містичним чином повернулася до храму протягом доби. Також має чудодійну силу Антонієве джерело, яке розташоване на території монастиря. Розказують сотні історій зцілення після пиття цієї водички.

Калинівський хрест

Із Калинівським хрестом пов’язана цікава містична історія. У липні 1923 року червоноармійці почали стріляти по святині, але ніяк не могли в неї влучити. Один із солдатів вистрілив 25-ю кулею в плече Спасителя, і з того місця потекла справжня кров. Всі присутні були шоковані побаченим. З тих пір коло Калинівського хреста відбуваються різні дива та зцілення, які неможливо пояснити наукою. У цьому місці особлива енергетика, бувалі люди кажуть, що тут відчувається присутність Бога.

Зиновинська ікона Богородиці

Це відома чудотворна ікона, яка міститься в селі Шевченко (колишня назва Зиновинці). Перші дива біля неї почали відбуватися у 1828 році, тоді зцілився хлопчик, у якого був параліч. Його батько молився про його одужання перед іконою Божої матері. Чоловік пообіцяв, що якщо його прохання здійсниться, то він поведе сина служити Богородиці. Свою обіцянку він виконав. Пройшли роки, і хлопчик виріс, став архієпископом та побудував у селі величезний собор. Також відомі випадки зцілення від онкологічних хвороб біля Зиновинської ікони Богородиці. А у 2003 році сталася ще одна річ, яка не має пояснення. У Богородиці на іконі відкрилися очі, на всіх копіях вони так і залишилися закритими.

Подільський храм Покрови Пресвятої Богородиці у с. Кашатин

Ця невелика церква побудована з натурального дерева у 1778 році, за часів українського бароко. У цьому храмі можна побачити старовинну чудотворну ікону Божої Матері з вотивними предметами, які в дарунок приносили вдячні зцілені люди. Розказують сотні таких історій. Один з дарів принесли ще в 1757 році.

Хресна хода в м. Шаргород

У Вінницькій області у м. Шаргород будується трикілометрова Хресна Дорога. Сюди вже звідусіль приїжджають віряни, місце називають Подільським Єрусалимом. Місцевість Шаргороду дуже нагадую єрусалимські пагорби, по яким проходив останній раз Христос. На шляху планується 14 капличок і 15 — каплиця Воскресіння Господнього. Також тут можна буде побачити залишки Храму Соломону,  реліквії з Єрусалиму, а в сходах та каплицях  буде вбудоване каміння з Гетсиманського саду. Дива трапляються ще з часів початку будівництва:  один з робітників впав із висоти високоповерхівки і зовсім не постраждав. Віряни відмічають, що тут особлива енергетика та відчуття благодаті.

«Свята гора» с. Галайківці

На цій горі є унікальна  печера, у якій колись проживав прозорливий ієромонах Агафодор. Старець умів виганяти бісів, зцілювати хвороби та займався вичитками. Зараз його уже немає в живих, але сюди, вже до його могили й досі приїжджають люди звідусіль. Місце відоме своїми чудесними зціленнями. У цьому ж селі є хрестоподібна келія монаха Агафодора, у якій зберігаються ікони, яким більше 200 та 300 років. Також тут досі збереглися особисті речі старця. У келії є копія Богородичної ікони Серафима Саровського «Умілєнія», яка мироточить.

Місце має особливу енергетику. Колись злодій викрав звідси ікони, і через деякий час його почали переслідувати різні невдачі та недуги, потім взагалі відмовили ноги. Він зрозумів,  за що йому всі ці нещастя і вирішив повернути вкрадене. Для цього він повз із іконами на гору до келії навколішки. Ще в селі є Спасо-Преображенський чоловічий монастир, у якому, за розповідями, з’являються  відповіді на питання, які хвилюють більше за все.

Барський православний жіночий монастир на честь Барської ікони Божої Матері

У цьому храмі міститься чудотворна ікона Божої Матері «Барська». Біля неї зцілюються люди від важких хвороб. Під склом ікони багато дарів, які принесли вдячні за  чудотворну допомогу люди. Кажуть, вона іноді  допомагає людям у випадках, коли лікарі розводять руками.

Це далеко не повний перелік святих місць на Вінниччині. Область багата на чудотворні ікони, лікувальні джерела та місця сили. Звичайно, багато залежить від того, чи вірить людина у дива. Але іноді такі місця переконують навіть найбільших скептиків. Адже, коли на очах трапляються дива, то не вірити у вищі сили важко. Святі місця дарують надію тим, хто її майже втратив.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.