Середа, 30 Жовтня, 2024

Стартап-школа у Вінниці: як перетворити ідею в бізнес

IT-сфера стрімко розвивається у всьому світі, конкуренція між фахівцями постійно напружена, кожен хоче втілити в життя власні проєкти, але не на кожного вистачить фінансування інвесторів. З чого почати аби ефективно розвиватись в напрямку інформаційних технологій? Відповімо на питання нижче у статті на vinnytsia-future.

Що таке стартап школа?

Стартап школа — це простір, де креативні молоді ІТ-фахівці отримують допомогу у створенні та запуску власних проєктів. Зазвичай до викладання залучена команда експертів, менторів, провідних спеціалістів певних галузей,  підприємців, які діляться цінними теоретичними знаннями та практичними навичками в сфері інформаційних технологій. Програма навчання включає створення бізнес-моделі, обговорення особливостей керування проєктом, формування бачення прототипу бізнес-продукту  і презентацію продукту інвесторам та користувачам.

Стартап школа Вінниці

Найбільша стартап школа міста організована на базі Вінницького національного технічного університету, яка функціонує з 2017 року. З того часу захід став щорічною традицією серед вінницької молоді. До навчання можуть доєднатись місцеві студенти, науковці, підприємці й усі охочі, хто прагне отримати нові знання і створити власні інноваційні бізнес-проєкти  з перспективою заснування інноваційних стартап-компаній. Стартап школа поєднує  три головні аспекти: студентську ідейність, університетські інновації та бізнес підтримку провідних компаній. У 2022 році, попри військові дії, до школи долучилось близько 100 учасників. 

Засновником вінницької стартап школи на базі університету є Давид Аріе, який сам завершив навчання у ВНТУ у 1980-х роках. Він вважає українських ІТ-спеціалістів, зокрема вінницьких, одних з найперспективніших в усьому світі і не сумнівається, що вони можуть навчити молоде покоління багатьом корисним речам, які будуть сприяти подальшому розвитку ІТ-сфери області і всієї країни. З початку відкриття заняття проходили у стандартному очному вигляді, проте після пандемії у 2020 році і початку війни у 2022 році, лекції і зустрічі стали проводитись онлайн.

Залучення студентів до навчання 

На меті стартап школа має розвиток і підтримку молоді, яка генерує нові ідеї та інноваційні технології, стартап-компаній на початку їхнього розвитку та малі підприємства, які впроваджують та виводять нові ІТ-продукти й сервіси на місцеві та міжнародні ринки. Задля цього стартап школа надає можливість безплатного навчання, підтримує створення і розвиток технічних та інформаційних лабораторій, а також грошові винагороди учасникам, чиї проєкти займають призові місця. У 2021 році до фіналу увійшли 7 робіт, автори яких отримали матеріальне заохочення для подальшого розвитку творчих ідей.

По завершенню навчання учасники школи разом з іншими охочими можуть подати заявку на Всеукраїнський конкурс проєктів, за результатами якого переможці отримують фінансування своїх розробок та підтримку їх впровадження.

Завдяки тому, що вінницька стартап школа діє на базі університету, ведеться активна співпраця з Вінницькою міською радою, яка почалась у 2018 році у рамках “Цифрового розвитку міста Вінниці”. Спільна робота створює найкращі умови для роботи студентів. Так у 2021 році до фіналу десятого Всеукраїнського конкурсу стартапів «Sikorsky Challenge 2021» від Вінницького національного технічного університету увійшло три проєкти, один із яких став лауреатом.

Проєкти переважно охоплюють сферу оборони і безпеки, інформаційних технологій, кібербезпеки, авіації та космосу, екології та енергетики, аграрну і медичну, транспорту і логістичну тощо.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.