Понеділок, 29 Квітня, 2024

Вінничанин зводить екологічний будинок за 72 години

Екологічно безпечні будинки, які можна звести самостійно за відеоінструкцією без залучення професійних будівельників, важкої техніки та навіть без єдиного цвяха. З інструментів потрібен лише гумовий молоток, дерев’яні лутки та скріплювач-метелик, який і допомагає скріплювати та утримувати всю конструкцію. Звучить фантастично, проте вінничанин Анатолій Скорбач зробив це реальністю. Свої дерев’яні екобудинки називає “парасолькою”.

Зведення таких споруд потребує наявність безпосередньо самого “конструктора”, що складається із сухого дерев’яного бруса, а також 72 години вільного часу, пише vinnytsia-future.com.ua.

З чого все починалось

Початок повномасштабної війни, тисячі зруйнованих та пошкоджених будинків призвели до пошуку швидких можливостей давати людям нове житло. Вінничанин Анатолій Скорбач став тим, хто розробив своє розв’язання цієї проблеми. Чоловік прагнув зводити будинки швидко, екологічно, а головне без громіздкої техніки. Дослідивши різні технології, розробив свою власну та зупинився на круглій формі будинків, які можна розмістити навіть на сотці землі. 

Спершу будинки були з банями, але вони потребували доволі великих грошових вкладень, тому згодом вдалось винайти технологію, яка дозволяє за 72 години виготовити будинок, і за 72 години встановити.

В роботі використовують тільки натуральну деревину. Все з’єднуються за допомогою техніки “ластівчин хвіст”, без використання жодного цвяха. Серія “шпильок”, вирізаних для простягання від кінця однієї дошки, з’єднується з серією “хвостиків”, вирізаних на кінці іншої. Шпильки і хвостики мають трапецієподібну форму. Після склеювання дерев’яне з’єднання “ластівчин хвіст” не потребує механічних кріплень. Через те, що будинок має круглу форму та, щоб запобігти руйнуванню шквальним вітром, по його контуру затягують трос.

Як відбувається зведення будинку

Зведення дерев’яного будинку можливо провести самостійно за відеоінструкцією без залучення спеціальних будівельних бригад, важкої будівельної техніки, облаштування важких фундаментів, замість них Анатолій використовує бордюри. З нього викладають коло, яке всередині заливають пінобетоном. Майстер переконує, що дорожній бордюр не просідає навіть під тиском вантажівки, а дерев’яні зведення незалежно від їхнього розміру відрізняються легкістю, тому точкове навантаження зовсім невелике. 

Зняти відеоінструкцію вінничанину допомогла його донька Тетяна. Дівчина студентка, навчається на вчителя фізкультури, розповідає, що до цього не займалася зйомкою і монтажем відео, проте взялась просувати ідею у соціальних мережах, серед них, Фейсбук та Інстаграм, бо переконана, що вони є ключем до успішних продажів у 21 сторіччі. 

На кадрах зображено як стіни збирають за чотири години. Ще за дві встановлюють каркас покрівлі. Для збору дерев’яного будинку потрібен лише гумовий молоток, а також лазер, щоб рівно виставити перший вінець. Ніяких шурупокрутів чи дрилей. 

За словами Анатолія, до комплекту будинку входять стіновий брус, оброблений захисними матеріалами, фарбований зовні та зсередини; дверні та віконні лутки; комплект крокв для покрівлі; комплект покрівлі з ОСБ плити (СіП панелі) під зовнішнє покриття. За бажанням замовників, ще можлива комплектація внутрішніми перестінками, терасою та натяжним екопаркетом для покриття підлоги.

Ще однією перевагою таких будинків є те, що їх також легко обігріти, у порівнянні із цегляними стінами. Анатолій зазначає, що у дерев’яному будинку достатньо прогріти буквально 5 міліметрів стін, і будинок уже не остигає.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.