Неділя, 23 Червня, 2024

Вітер архітектурних змін у Вінниці

Щорічно наше місто проходить через низку архітектурних змін та реформ задля того, щоб люди почували себе комфортніше. Проводяться реконструкції вулиць, будинків, фасадів різних закладів. Встановлюються нові меморіали та інші пам’ятки, пише сайт vinnytsia-future.com.ua. Ми просто зобов’язані розповісти вам про те, якими змінами у цій сфері відзначився 2023 рік.

Пам’ять про жертви війни

Що ж, почнемо з найактуальнішої на сьогодні теми – воєнних жертв.

На жаль, за останні два роки ми втратили багато співвітчизників, саме тому на їх честь мають стояти пам’ятники й монументи, які не дадуть нам забути свою історію.

Одним з найвідоміших монументів є стела пам’яті «29 білих птахів», яку встановили між Будинком офіцерів та Ювілейним. Цей монумент символізує душі загиблих внаслідок російського теракту. Його було встановлено у річницю теракту (14 липня).

2023-го у Вінниці встановили мурали на честь пам’яті про двох загиблих героїв Олександра Білика та Максима Несеверенка. Цими ідеями прониклися рідні хлопців, тому вирішили створити пам’ятки про своїх героїв.

Перший мурал з’явився у червні 2023 року на вулиці Лялі Ратушної на честь Олександра Білика. На стінописі зображений янгол-охоронець, який стоїть за плечима Олександра.

Інший стінопис зображений на вулиці Князів Коріатовичів. Максим Несеверенко зображений у вигляді могутнього Кінг Конга на фоні соняшникового поля.

Також на вулиці Георгія Нарбута, 10, можна побачити ще один стінопис. Він присвячений всім українським воїнам.

В основі малюнка зображений солдат, що міцно обіймає жінку. Також на картині можна розгледіти трипільський орнамент, над яким висвітлюється лелече гніздо. Це символ процвітання та подальшого розвитку України після перемоги.

І про Другу світову війну ми сьогодні не можемо не згадати. У 2023-му році було проведено реконструкцію меморіалу борців із нацизмом на вулиці Київській. На цьому меморіалі переховали понад сто останків, знайдених під час пошуково-ексгумаційних робіт.

Попри це, на кладовищі було встановлено 48 гранітних колон, продовжено тротуарну плитку та прокладено тротуарні доріжки.

Інші зміни в інфраструктурі

Варто розповісти про відому історичну пам’ятку нашої країни. А саме – про площу Шевченка.

Минулого року відбулася її реставрація. На ділянці було встановлено стіну пам’яті зі світлинами загиблих на війні співвітчизників. Загальна вартість реставрації площі обійшлася у 8 мільйонів гривень.

Також варто зазначити, що у місті було створено спеціальні «Віденські зупинки» та «Берлінські подушки». Такі нововведення стали неабияким проривом у транспортному житті міста.

Берлінські подушки були створені для регулювання автомобільного руху. На відміну від усіх схожих засобів, подушки не створюватимуть перешкод для руху велосипедів та не будуть чинити шкоду іншим транспортним засобам.

Що ж стосується віденських зупинок, вони були створені задля більшої зручності взаємодії людей з міським транспортом. Висоту проїзної частини підіймають до рівня тротуару, там, де трамвай рухається посередині дороги.

Такі ноу-хау допоможуть зменшити аварійні випадки на дорогах та полегшити життя громадян.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.