Субота, 13 Липня, 2024

Покинуті будинки Вінниці

Місто Вінниця завжди оновлює свої мікрорайони, виростають нові дома, з’являються житлові комплекси із великою кількістю магазинів, дитячих майданчиків, спортивних майданчиків. Кожен рік нові багатоквартирні будинки створюють з оновлених давно покинутих будівель, розповідає сайт vinnytsia-future.com.ua.

Але все одно в нашому місті трапляються на очі покинуті та занедбані, зруйновані і забуті дома. Сьогодні ми розглянемо ті, які знаходяться в нашому місті, встають як примари минулого. Слід зазначити, що найчастіше вони розташовані поруч із добре відремонтованими  приватними будівлями. Цей контраст завжди дивує.

Починаємо знайомитись із тими будівлями, які хочуть не так активно то і показувати туристам. Але, чесно кажучи, таке є в кожному місті.

Район Замостя

На вулиці Красноармійській розташовано покинутий військовий госпіталь. Закрито сам госпіталь ще у 90-ті роки. Госпіталь складається з декількох будівель. Дивно ще й те, що вони межують із житловими будинками. Деяка частина цих будинків переобладнана під житлові умови. Люди дійсно живуть там. Судячи з ремонту та нових металопластикових вікон, стан їх квартир досить приємлемий. 

Будівля госпиталю, зовні виглядає як постройка шестидесятих років. Розташована неподалік житлової зони. Навколо будівлі розрісся маленький ліс, який є дуже різноманітним і цікавим для відвідування. Будівля складається із двох поверхів. Можливо також потрапити на дах. Хоч це і закинута будівля, але дах її легко витримує вагу чотирьох людей. Стан цегли та деякі завали в районах вікон та на стінах натякають на те, що скоріш за все дуже скоро будівля може впасти. Поруч із цими будівлями, а їх на цій території дві, на сьогоднішній день вже почали зводити новий висотний будинок. І будівля покинутого санаторію вже стоїть за парканом і її відвідування не можливе. 

Друга будівля більш відноситься до часів царської епохи. Теж має два поверхи, але її стан більш нестабільний. В деяких частинах будівлі відсутня стеля та криша. Всередині одного з коридорів взагалі ростуть дерева. Виглядає ефектно для чудових фото, але знаходитись там дуже небезпечно через ймовірний шанс обвалу. 

Також на території можна побачити старі дитячі качелі, горку, гойдалку. Чи використовують їх іноді місцеві дітлахи – невідомо. Але все дуже страшенно скрипить, і місцями можна побачити іржу та дірки, які можуть нанести пошкодження як шкірі так і одягу.

Окрім житлового фонду, на території навколо цих покинутих будівель знаходяться військові частини. Тому знаходитись там громадянам заборонено. Головне не переплутати – де покинута будівля, а де та, що використовується військовими. Бо через вплив часу усі будівлі виглядають однаково погано.

Декілька об’єктів недалеко від центру міста

Район центрального мосту

Тут на загальний огляд представлено дуже стару та дуже аварійну будівлю. Це колишній дохідний дім батька Боруха Львовича, мецената, який був власником заводу “Молот”. Будівля та прибудови мають досить великий обсяг території. будівля складається із двох поверхів. Виглядає будівля дуже старою. Більшість даху ще збереглася, але на сьогоднішній день цілими залишилися десь 85 відсотків.

До 2005 року в цій будівлі розташовувалась Вінницька фармація, підприємство яке коригувало діяльність місцевих аптек. А згодом будівля стала занедбаною. Тепер це найвідоміша та прикра частина історії міста, як знаходиться на початку центральної вулиці міста – вулиці Соборної. 

Поруч із ретро-музеєм “Автомотовелофототелерадіомузей”, який завжди закликає усіх туристів до своїх лав, подивитись на багату колекцію старовинних речей минулого століття. І кожен із туристів, мимоволі, бачить цю страшну будівлю, і, певно, задається питанням: а чому її ще не знесли? Прикрим є і той факт, що таке питання можна поставити про всі такі дома без майбутнього і хазяїв. Найближчим часом, замість цього дохідного дому, планують побудувати отель. 

Але наразі немає ніякої можливості, бо свої корективи вводить пандемія коронавірусу.

Невідома будівля за водонапірною баштою

Така ось покинута будівля, яка залишається невідомою. Вона обнесена великим металевим забором. Розташована дуже близько до Європейської площі. Поруч неї стоять житлові будинки та кафе. Але в будівлі дуже велика проблема – відсутність даху. Навіть на фото зверху можливо побачити, що через вікна видно як стирчать колоди, які були частиною самого даху. На вікнах стоять решітки. Цілим збережено десь 15% даху. Скільки вже років стоїть ця будівля невідомо. Чи є в міської влад якісь плани на таку територію – невідомо.

Будівля біля комплексу “Мури”

Ця дивна конструкція датована 1909-им роком. В середині можна побачити багато будівельних матеріалів. Засохлі квіти, старі штори, пилюка. На вікнах стоять решітки. Двері зачинені. Поруч розташовано гарний готель. Через невелику арку біля входу готелю можливо потрапити за цю будівлю. Там є стіна із великих каменюк, але до самої будівлі потрапити ніяк не можливо. Яке саме призначення має ця будівля – невідомо. 

Дві дивних будівлі

Два зелені велетні, які ще за часи мого дитинства майже ніколи не відкривались. Іноді, коли я там бував, бачив що там виносили якісь будівельні матеріали. Бокова стінка однієї будівлі взагалі відкриває те, що підлога її майже лежить на землі. Скоріш за все їх використовували частично, як якісь підвали або склади. Але зараз такі будівлі явно покинуті вже довгий час.

Останній дім з центру

Центр Вінниці повністю готовий тим, щоб дивувати. Ось наприклад такою будівлею. Виглядає ніби-то повністю нормально. Просто заходи і живи. Але це лише на перший погляд. Позаду самої будівлі можна побачити великий зруйнований гараж. Пустий підвал. Розбиті вікна та пустий простір всередині. До самої будівлі можливо потрапити, але в цьому немає сенсу. Через маленьку шпаринку, розміром в людську голову, можливо побачити майже все, що є всередині.

Будівля стоїть із об’явою про продаж. Але все марно.

Це ще не всі закинуті будівлі, які є в центральній частині Вінниці. Серед досить відомих є ще декілька цікавинок

  • колишній міський главпочтамт
  • будівля за турклубом “Меркурій” 
  • неподалік від школи №7 (вже знесено)
  • неподалік вулиці Гоголя (обнесено забором)
  • неподалік вулиці зої Космодем’янської (частково занедбана) 

Район Вишенька

А це дійсно рекордсмен. Цій будівлі вже так багато років, що певно діти тих хто жив на Вишеньці ще декілька років тому, вже встигли отримати собі онуків. Найстаріша будівля серед покинутих та занедбаних. До цієї будівлі навіть не треба кудись спеціально лізти, бігти. Вона стоїть просто неба біля дороги. В неї є декілька цілих стін, а все інше виглядає дуже погано. 

Сама будівля складається з цегли, піску, досок та пилу. Тримається будівля винятково за допомоги вікон та дощечок, які їх тримають. Поруч із будівлею, захований від зацікавлених поглядів, стоїть великий розбитий сарай. На криші лежить якась мертва рослинність. Будівлю не продають, не прибирають. Це – пам’ятка про те, що місто та міська влада повинна виділяти гроші не на нові торгівельні центри, а на такі будівлі, які можуть потім послугувати комусь домівкою.

В результаті такого поверхневого огляду ми в цій статті не охватили ще багато “гнилих зубів” міста Вінниці. Сподіваємось, що наші вулиці не будуть лякати нас своїм виглядом. а в короткі строки замінять свій вигляд на щось нове та корисне для тих, хто цього потребує.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.