Четвер, 25 Квітня, 2024

Реконструкція вулиці Батозької: думки народу та влади

Вінничани найближчим часом можуть побачити оновлення старої та добре відомої вулиці – вулиці Батозької. Про це вже розповідали в міській раді, проводяться громадські слухання. Та й зовнішній вигляд вулиці підказує, що оновлення наближається до свого візуального втілення. На цій вулиці стоїть новий гіпермаркет вже активно працюючий “Епіцентр”, який є вже другим у нашому місті. Далі на vinnytsia-future.

Замість колишнього Вінницького м’ясокомбінату стоїть декілька магазинів та ще добудовується новий великий торгівельний центр “Smile city”. Деякі будівлі здаються вже в оренду, щоб бізнесмени та підприємці могли мати можливість втілити в життя свої ідеї.

Перший крок: петиція

Безпосередньо багаторічна історія реконструкції вулиці Батозької, тягнулася ще з 18 лютого 2019 року. Така петиція від вінничанина Ігоря Степанюка з’явилася на сайті електронних петицій. Завдяки підтримки інших вінничан, які були зацікавлені в реконструкції частини міста від Батозької до перехрестя з вулицею академіка Янгеля, петицію із 350 потрібних, підтримало 395 людей.

Майже через місяць, у березні, на петицію відповіла міська рада.

Посилаючись на документ, який було затверджено ще у 2015 році. Цей документ спрямований на просторовий розвиток міста. Він пройшов експертизу та отримав експертний звіт.

І ще тоді, у 2019 році, було прийнято рішення про реконструкцію вулиці та трамвайних колій. До оновлення останніх має пряме відношення КП “Вінницька транспортна компанія”. Станом на березень 2021 року, через проблеми із пандемією, реконструкція вулиці затягнулася. Оновлення трамвайних колій ще не проведено. Але всьому свій час.

Другий крок: громадські слухання

Громадські слухання пройшли у вінницькому хабі “Місто змістів”. Вінничани могли ознайомитись на власні очі із цією містобудівною документацією у передостанній день минулого місяця. Вулиця Батозька, на думку департаменту архітектури та містобудування, є дуже раціональною та має великий попит.

Територіально площа, яка потрапляє під реконструкцію, займає майже сорок шість гектарів. Із них:

  • майже вісім гектарів виділяють на громадське призначення
  • майже три гектара – багатоверхівки
  • та майже двадцять п’ять гектарів – виробнича та складська територія

Вінницькі майстри організації міста хочуть досягти певного балансу між благоустроєм вулиць та підприємствами. Ще однією головною метою є об’єднання двох мікрорайонів: Замостя та Тяжилів. Орієнтовна вартість проекту – два мільйони двісті вісімдесят сім тисяч гривень. Реконструкція такої великої території виконується за кошти міського бюджету.

Було також підмічено те, що розширення вулиці Батозької не передбачає великих змін. Вулиця і її автодороги залишаються незмінними. Невелике розширення можиле буде тільки при наближенні до перехресть. 

Третій крок: як без минулого…

Ще у далекі часи, вулиця, яка була найближчою до залізничного вокзалу, як відома особа до імператора, носила ім’я Мстиславська. Когорта тогочасної індустріальної забудови біля краю міста і сформувала територію майбутньої вулиці. На протязі декількох років на районі Замостя будуються великі історичні споруди , важливі для майбутнього: 

  • м’ясокомбінат 
  • суперфосфатний завод
  • механічний завод “Молот” 
  • триповерховий адміністративний корпус


На початку вісімдесятих  років минулого сторіччя, було прийнято рішення про розширення проїжджої частини. Через такі нововведення громадський транспорт типу трамвай  вимушений був їздити до вокзалу від вул. Академіка Янгеля по вул. Батозькій до Вокзальної площі.

П’ять років тому вулицю перейменували. Тепер вона носить назву Батозька. в цьому найменуцванні згадується битва під Батогом – бій армій Війська Запорозького і Кримського Ханства під проводом Богдана Хмельницького проти війська Речі Посполитої.

Крок четвертий: наповнення й оновлення

Що ж планується зробити на оновленій вулиці Батозькій і що можуть побачити вінничани в кінці цього процесу?

У списках зазначено таке

  • реконструкцію колій та автомобільної дороги;
  • реконструкцію трамвайної лінії в обох напрямках руху;
  • нова тролейбусна лінія по вул. Батозькій в обох напрямках;
  • оновлення інженерної мережі;
  • встановлення відеокамер;
  • точки Wi-Fi;
  • мережа каналізації та дренаж колій;
  • реорганізацію світлофорів на перехресті;
  • реконструкція ліхтарів.

Будемо вірити, що наше місто найближчим часом стане все краще та все красивішим. Залишається чекати оновлення та насолоджуватись ним з часом.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.