Субота, 13 Липня, 2024

Найбільші ІТ-компанії Вінниці

Сфера IT стрімко розвивається у місті над Бугом. За даними Dou 2021 року Вінниця зайняла третє місце у рейтингу областей із найбільш сприятливими умовами для життя й роботи IT-фахівців. Не дивлячись на невелику площу міста, тут щороку відкриваються аутсорсингові компанії, інтернет-холдинги, компанії-розробники ігор, додатків та іншої IT-продукції. Цьому сприяє зручне розташування Вінницької області, добре розвинена інфраструктура, активний освітній розвиток у галузі інформаційних технологій, що забезпечується Вінницьким національним технічним університетом, приватними IT-школами та безліччю платних та безплатних курсів. Вінниця Майбутнього детальніше розкаже про найбільших роботодавців IT-сфери міста.

Сiklum

Сiklum — міжнародна аутсорсингова компанія, що займається розробкою та підтримкою програмного забезпечення. Має 6 офісів в Україні, один з яких розташовується у Вінниці. У 2021 році Ciklum посів друге місце серед українських компаній, за кількістю створених вакансій, яка складала понад 2000 пропозицій. Штат працівників в Україні налічує близько 3000 фахівців, з яких близько 50 залучені саме у Вінницькій області. Сiklum має більш як 200 успішних проєктів зі створення програмних розробок, хмарних технологій, електронної торгівлі, цифрових платформ у галузі фінансових послуг, роздрібної торгівлі, туризму, медіа та розваг, телекомунікацій, охорони здоров’я та науки.

Delphi

Delphi — аутсорсингова та продуктова компанія, діяльність якої спрямована на розробку та тестування програмного забезпечення, пов’язаного з системами розпізнавання мови. В компанії передбачений тренінг-центр, де студенти вчать програмування, тестування, англійську мову та технології певних проєктів. По завершенню курсів найкращі учні отримують стипендію та мають можливість влаштуватись на роботу у компанію. Delphi вже багато років співпрацює з Вінницьким національним технічним університетом, де організовує навчальні лекції, конференції, олімпіади та проводить виробничу та переддипломну практику.

Sitecore

Sitecore — датська продуктова компанія, яка спеціалізується на розробці та підтримці систем управління вебконтентом, онлайн маркетингом. Співпрацює з такими світовими брендами, як L’Oréal, Microsoft, Volvo Cars, Puma, Porsche, Starbucks, Canon, Nestle PURINA. Має 27 офісів у всіх країнах світу, два з яких розташовані в Україні: один у Києві та ще один у Вінниці, де працюють близько 170 українських фахівців. Вінницький офіс спеціалізується на розробці Sitecore Foundry — технології, що пришвидшує процес створення кількох вебсайтів і керування ними з одного центру.

EPAM Sysytems 

EPAM Sysytems — американська аутсорсингова компанія що створює та підтримує програмне забезпечення у сфері медіа, торгівлі, туризму та готельного бізнесу, охорони здоров’я, енергетики та комунальних послуг, автомобілебудування та страхування. В Україні представлена 5 офісами, один з яких знаходиться у Вінниці з 2007 року. На 2021 рік у компанії працевлаштовані близько 500 вінничан, серед них програмісти і представники інших галузей. Керівництво попрацювало над створенням тренінг-центрів для студентів та початківців, які бажають розпочати кар’єру або покращити професійні навички в ІТ-сфері, серед яких найкращі отримують запрошення на junior позицію в компанію. З 2017 року у Вінниці діють навчальні програми з вивченням інженерних спеціальностей, такі як Frontend, Backend, Data Analyst.

Infopulse

Infopulse — українська міжнародна аутсорсингова компанія, що спеціалізується на розробці програмного забезпечення, мобільних додатків, інформаційної безпеки та IT-операцій. Створена у 1991 році. З розвитком компанії було відкрито 16 офісів у семи країнах Східної та Західної Європи, Північної та Південної Америки. Головний офіс розташовується у Києві. Найбільші клієнти представлені компанії Bosch, British American Tobacco, Tietoevry, Vodafone Ukraine, OTP Bank, Raiffeisen Bank Aval, SimCorp, UkrSibbank BNP Paribas Group тощо. Офіс, що розташовується у Вінниці в основному спеціалізується на розробці бізнес-застосунків. Молоді спеціалісти мають змогу пройти стажування у компанії з подальшою можливістю отримати запрошення на роботу.

Miratech

Miratech — шведська аутсорсингова компанія, надає послуги з ІТ та консалтингу переважно у фінансовій, телекомунікаційній, страховій та технологічній сфері. Була заснована у Києві в 1989 році. За роки існування компанія відкрила офіси та філіали в п’ятнадцяти країнах Європи та Америки, в тому числі й в Україні. Клієнтська база представлена такими компаніями, як British American Tobacco, Commerzbank, Fujitsu, HP, IBM, OTP Bank, Philips, Raiffeisen Bank, Samsung, Siemens, Telenor, Xerox. За даними 2019 року вінницький офіс налічував понад 40 IT-фахівців, вісімдесят відсотків яких складали випускники Вінницького національного технічного університету. З того ж року компанія стала офіційно співпрацювати з університетом, створивши освітній центр на базі кафедри комп’ютерних наук.

Spilna Sprava

Spilna Sprava — українська аутсорсингова компанія, яка надає послуги з створення багатофункціональних фінансово-економічних систем на основі клієнт-серверних технологій, що дозволяє керувати фінансами та організовувати електронну торгівлю. Була створена в 1990-х роках співробітниками Вінницького національного технічного університету і стала експертом в технологіях операційних систем, хмарних систем, автоматизації та тестування, управління та конфігурацією проєктів, серверів додатків, вебсерверів, систем управління базами даних. Основу штату складають працівники та студенти ВНТУ. Spilna Sprava має безкоштовні курси з вивчення мови Java та розробки додатків. 

Playtika

Playtika — ізраїльська IT-компанія, що надає послуги з розробки та видання мобільних ігор та платформ монетизації, які завантажили понад 35 мільйонів користувачів. Playtika була заснована в 2010 році і стала однією з перших, хто запропонував створення безплатних ігор в соціальних мережах, а згодом й на мобільних платформах. Штат компанії складають близько 4000 співробітників з усього світу, зокрема й українські розробники. Вінницький офіс бере участь у розробці масштабного додатка онлайн-казино Slotomania, що займає високі позиції у рейтингах Google Play та App Store.

RIA

RIA — український інтернет-холдинг, що є шостим за величиною в Україні. Спеціалізується на розробці та керуванні онлайн-платформами, такими як AUTO.RIA.com, де продаються перевірені авто, DOM.RIA.com, на якому можна знайти перевірені квартири, RIA.com, RIA.by DomRIA.eu та інші. Компанія співпрацює з навчальними закладами, час від часу проводячи курси програмування для студентів та випускників університетів. Найкращі учні мають змогу отримати пропозицію працювати у компанії. 

Win Interactive

Win Interactive — компанія-розробник ігор з українським корінням. Спеціалізується на розробці ігор для платформ PC, Mac, Web, iOS та соціальних мереж Facebook. Найвідомішими проєктами стали City Life 2, The Agency of Anomalies: Cinderstone Orphanage, God of Axion, Secrets of the Dark: Mystery of the Ancestral Estate, Angency of Anomalies, які здобули багатомільйонну аудиторію та займають топові місця у рейтингу AppStore.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.