Вівторок, 15 Жовтня, 2024

Restream — стримінговий сервіс з Вінниці

Restream став успішним проєктом вінницьких розробників, який набув популярності за межами України. Особливістю сервісу є можливість трансляції відео одночасно на 30 платформах, наприклад, Twitch, Youtube, Periscope, Twitter, Facebook та інших. Далі на vinnytsia-future.

Історія створення Restream 

Restream був створений вінничанами Олександром Худою й Андрієм Суржинським. Розробники познайомились в проєкті Tutorsband, що являв собою платформу для проведення стрімів та вебінарів, проте невдовзі стартап занепав через брак коштів.

У 2014 році в Олександра виникла ідея створення стрімінгового сервісу, який би дозволяв проводити трансляції одночасно на декількох платформах. Ця ідея отримала право на існування і вже через місяць  була створена перша версія платформи. Проєкт намагались просувати на IT-форумах, Reddit та інших інтернет-ресурсах, де користувачі цікавились мультистримінгом. Почали з’являтися перші зареєстровані акаунти на платформі, які давали зворотний зв’язок щодо роботи сервісу, а також рекомендували знайомим. 

Набагато краще пішли справи проєкту після виходу публікації видання «TechCrunch», який є одним з найвагоміших ЗМІ у сфері інформаційних технологій. Ця публікація швидко поширилась на інших ресурсах, що залучило велику кількість нових користувачів Restream.

Як проєкт мало не закрився через брак коштів

На старті роботи продукт був безплатним, що надавало перевагу перед конкурентами, але не дозволяло команді заробляти. Зі збільшенням кількості користувачів, з’явилася необхідність у більш потужних серверах, на оплату яких бракувало коштів. Розробникам доводилось влазити у фінансові борги, адже платформа набирала популярності й вони не хотіли втратити проєкт лише через відсутність декількох тисяч доларів. Тоді на сайті з’явилась кнопка Donate, завдяки якій компанія збирала близько сотні доларів на місяць з пожертвувань користувачів.

Переломний момент настав у 2016 році, коли International Accelerator надав розробникам фінансову допомогу, а також провів навчання з самопрезентації та спілкування з інвесторами взамін на невелику частку у стартапі. Завдяки акселератору компанія отримала першу інвестицію у розмірі 700 000 доларів та знайомство з майбутніми інвесторами. Згодом компанія відправилась з Вінниці до Києва і відкрила офіс у Техасі. У 2020 році компанія змогла залучити 50 млн інвестицій.

Секрет популярності Restream 

Сервіс запускався як платформа для стрімінгу і геймінгу, а згодом він розвинувся у маркетинговий інструмент для бізнесу. Він дозволяє транслювати контент напряму з браузерної вкладки одночасно у безліч соціальних мереж. Серед інших функцій у програмі також наявні можливості запрошення гостей для спільних інтерв’ю трансляцій; чати; відеоредактор, що дозволяє виводити рухомий рядок, коментарі, титрувати учасників; інструменти брендингу, за допомогою яких користувачі можуть персоналізувати відео, додаючи логотип, фонові зображення. 

Серед користувачів наявні відомі музиканти, великі й малі бізнес компанії, релігійні організації, політики, зокрема й президент США Джо Байден. Платформою користуються й компанії зі світовим ім’ям, такі як Slack, Linkedin, Microsoft, Mailchimp, Dyson, телеканал Discovery, британська студія Boiler Room та інші. За даними компанії у січні 2020 року місячні перегляди стрімерів, які зареєстровані на Restream, зросли на 300%, а у липні того ж року показник доходив до 750 мільйонів. Всього на платформі зареєстровано близько двох мільйонів стрімерів, які в середньому проводять до восьми мільйонів прямих трансляцій на місяць.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.