Вінничанин Іван Верещак винайшов мікрогідроелекстростанцію, яка допоможе під час блекауту і підзарядити телефон, і надати освітлення всьому будинку. Про те, як спала Івану на думку ідея винайти ГЕС, і як чоловік працював над розробкою у цій статті на vinnytsia-future.com.ua.
Як виникла ідея змайструвати маленьку ГЕС?
Сконструювати такий пристрій Іван Верещак хотів дуже довго, але знаходилися справи важливіші. Після 24 лютого 2022 року, тобто повномасштабного вторгнення, чоловік задумався про винахід серйозно. Він розумів, що ситуація у Вінниці в будь-який момент може стати критичною. Саме тому треба знайти альтернативні методи, які зможуть забезпечити винахідника та його сусідів світлом під час блекауту чи тривог в укритті.
Іван Верещак довго думав, як правильно змайструвати маленьку гідроелектростанцію. Як зробити так, щоб вона добре виконувала свої функції і при цьому обійшлася недорого. У чоловіка не було ні креслень, ні розуміння того, як вона має функціонувати, але це не стало на заваді. В одному з інтерв’ю Іван розповів, що багато шукав інформації в інтернет-джерелах, комунікував з тими, хто створював щось подібне перед тим, як зробити такий цінний пристрій. Працювати Іван Верещак почав у травні 2022 року, а завершив через 6 місяців.
Робота над цінною розробкою
Працював Іван Верещак над розробкою у власному старенькому гаражі, що розташований недалеко від його будинку. На момент початку роботи мав лише електрозварювальний апарат. Деталі ж виготовлялися протягом тривалого періоду часу. Професійний токар допоміг зробити диск, металеві стійки та вал, а редуктор чоловік придбав за власні кошти.
Також в гаражі давно лежали металеві труби діаметром дев’яносто міліметрів, що Іван Верещак придбав для побудови паркану на дачі. Проте винахіднику вони так і не знадобилися, тож труби були використані для створення пристрою. Знайти кронштейни несучих ковшів чоловіку допоміг хороший товариш, що працював у супермаркеті. Інші речі, що були потрібні для складання гідроелектростанції, було знайдено посеред металобрухту. ГЕС винахідник розмістив поблизу річки Вінничка, яка тече за 30 метрів від будинку Івана. Пристрій зайняв майже половину водоймища. Хоч чоловік і розраховував на більшу потужність пристрою, фахівці, що відновлювали старі електростанції на одній з водойм Вінницької області, сказали, що це майже нереально. Для цього потрібна велика річка та набагато глибша. Саме тому можливо було отримати не більше 100-200 Вт, проте для цього варто обладнати гідроелектростанцію генератором. Тоді чоловік спробував встановити його з трактора, але такий пристрій не підійшов. Як би там не було, ГЕС працює чудово, підзарядити телефон у разі критичної ситуації точно буде можливо.
Пізніше виявилося, що біля річки Вінничка колись була розташована електростанція. Це дуже мотивувало Івана на нові винаходи. Також варто зазначити, що Іван Верещак звів підмурну бетонну стіну. Зробив він це для того, щоб сусіди не переймалися в разі підтоплення.
Також Іван винайшов пристрій для різання яблук
Мініатюрна гідроелектростанція – не єдиний винахід Івана Верещака. У своєму гаражі чоловік створив ще пристрій для нарізання яблук на кришаниці. Змайстрував виріб із заточного станка від електродвигуна старої пральної машинки, а також із свердлильного, що раніше був частиною радянського фотозбільшувача “Ленінград-4”. Чоловік щиро вважає, що створення будь-чого – це зовсім не проблема, потрібен лише час та велике бажання. Неважливо навіть те, що раніше людина нічим схожим не займалася, і сам винахідник є підтвердженням своїх слів.