П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Must have для туриста: ТОП-7 музеїв Вінниці

Вінниця — одне із найулюбленіших міст у туристів. Не дивно, що всім тут так подобається, адже тут дійсно є куди сходити і що побачити. Must have для гостей міста — місцеві музеї. Їх тут чимало, всі вони дуже оригінальні та пізнавальні. Пропонуємо вам ознайомитися з ТОП-7 музеїв, які за думкою містян найцікавіші. Далі на vinnytsia-future.

  1. Вінницький обласний краєзнавчий музей

Це старовинний музей, який було засновано в 1918 р. У його стінах зберігаються понад 100 тисяч різноманітних експонатів. В музеї 16 залів, у яких можна наочно побачити як змінювалися природні умови, та які відбувалися історичні події на Вінниччині. Тут зберігаються різні нумізматичні та етнографічні збірки, є колекція рідкісних мінералів та каменів. А ще у краєзнавчому музеї понад 300 різновидів різної зброї: від кам’яного віку до другої світової.

Гордість краєзнавчого музею — колекція археологічних знахідок, у якій близько 7000 експонатів. Це різний старовинний глиняний посуд, знаряддя праці, рідкісні прикраси, які збереглися ще часів трипільської, передскіфської, скіфської, зарубинецької та черняхівської культур.

Ще у краєзнавчому музеї безліч дорогоцінних прикрас із золота і срібла, які були виготовлені ще за княжої доби, є меч «у півтори руки» XIV ст. Унікальні золоті оздоби бронзового та сарматського періоду представляли на 6 міжнародних виставках.

Музей постійно співпрацює з талановитими художниками, обдарованими майстрами, різними колекціонерами, завдяки чому виникають нові експонати та цікаві проекти.

У залах постійно організовують різні виставки, присвячені важливим подіям, або показують роботи талановитих особистостей Вінниччини. Ще при музеї діє бібліотека, у якій близько 10,5 тисяч різних видань ХVІІІ–ХХІ ст.

Вінницький обласний краєзнавчий музей має 2 філіали:

  • Історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв фашизму.
  • Музей пам’яті воїнів Вінниччини, що загинули у війні на території Афганістану.
  1. Національний музей-садиба М.І.Пирогова

Музей-садиба М.І.Пирогова — візитівка міста. Це місце де геніальний хірург та вчений зі світовим ім’ям жив та проводив свої надзвичайні операції. До музею входять:

  1. Маєток М. І. Пирогова, у якому 10 виставкових залів, у яких можна дізнатися про життя і професійну діяльність вченого.
  2. Музей-аптека, у якій відтворили приймальню та операційну лікаря, є старовинні медичні посібники, хірургічний інвентар, ліки та цілющі трави.
  3. Церква-некрополь, у якому покоїться геніальний вчений, саме тут знаходиться його забальзамоване тіло.
  4. Меморіальний парк з липовою алеєю, хвойні дерева, яблуневий сад, висаджено багато лікарських рослин.

Саме М.І.Пирогов започаткував використання анестезії при проведенні операцій і вперше в історії війн застосував ефірний наркоз на полі бою.

Національний музей-садиба М.І.Пирогова — один із найпопулярніших місць у туристів. Саме тут можна детальніше дізнатися про життя цієї видатної людини, прогулятися по затишному парку.

  1. Музей повітряних сил Збройних Сил України

У цьому музеї відвідувачі мають змогу познайомитися з вітчизняною авіацією. Це унікальне місце, у якому понад 40 експонатів і понад 2800 музейних предметів. Тут є ексклюзивна авіаційна, зенітна та ракетна техніка. Все це справжні бойові машини, які доставили із різних куточків України.

Музей повітряних сил України величезний, його площа близько 15 тисяч метрів квадратних. НА його території є меморіальний комплекс «Вони не повернулися з польоту», який вшановує пам’ять льотчиків, які загинули на службі.

  1. Автомотовелофототелерадіомузей

Цей надзвичайний музей вирізняється посеред іншим тим, що тут можна чіпати все. У великому залі зібрана приватна колекція раритетного транспорту та техніки. В музеї є старовинні автівки, мотоцикли, велосипеди, патефони, вінтажні фотоапарати та ще багато чого цікавого. Можна спокійно сідати в салон автомобілів, крутити руль, роздивлятися приборну панель, досхочу фотографуватися. Такий собі приємний екскурс у минуле. Музей Автомотовелофототелерадіомузей дуже атмосферний і навіює ностальгічні спогади про дитинство і юність.

  1. Вінницький обласний художній музей

Музей знаходиться на території архітектурно-історичного комплексу Вінницькі мури. У ньому понад 10 тисяч експонатів: творіння всесвітньо відомих художників, унікальні предмети мистецтва та предмети старовини. У музеї представлена родинна колекція магнатів Потоцьких, у якій твори відомих митців Європи XVIII-XIX століття. Також є сімейні портрети таких дворянських родин, як Строганови, Щербатови та Салтикові.

У картинній галереї Вінницького обласного художнього музею більше ніж 300 експонатів. Є неймовірна колекція графіки, у якій представлені роботи О. Орловського, В. Касіяна та багатьох інших відомих митців. Ще у музеї багато старовинних ікон.

  1. Музей науки

Це великий науково-розважальний комплекс, у якому можна познайомитися з наукою в ігровій інтерактивній формі. В музеї близько 150 експонатів, їх можна торкатися, фотографуватися поряд. Кожен предмет у музеї демонструє певне природне явище чи пояснює науковий закон. Можна детально познайомитися з фізикою, оптикою, анатомією, взяти участь у різних цікавих експериментах. У вихідні та святкові дні у музеї проводять видовищні шоу і доводять, що наука може бути цікавою. Тут весело і з користю проводять час як діти, так і дорослі.

  1. Музей української марки ім. Якова Балабана

Це перший в Україні музей такого направлення, який створили завдяки колекції марок філателіста Олександра Балабана. Серед експонатів є багато ексклюзивних предметів:

  • Марка «Проголошення Незалежності Карпатської України 15 березня 1939».
  • Поштові марки Західно-Української Народної Республіки.
  • Марка 1919 року з Покуття (їх у світі залишилося всього 8 штук).

А нещодавно колекція музею поповнилася марками «Російський військовий корабель, йди…! Героям слава!»

Також у Вінниці є Музей пам’яті воїнів Вінниччини, Музей пожежно-рятувальної служби та навіть Музей трамвая. Вибір великий, нудно не буде. Головне, правильно спланувати маршрут, і ми впевнені, Вам вдасться побувати у всіх музеях міста і не пропустити нічого цікавого.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.