П’ятниця, 29 Березня, 2024

Водоплаваючий музей “Вінниця”

В історії Вінниці завжди були якісь цікавинки, незвичайні музеї, нестандартні будівлі, як в радянські часи, так і зараз. У часи радянського союзу на території Вінниці дітлахи без проблем могли завітати до справжнього літака, в якому, крім веселощів, можна було знайти і дуже цікаву та корисну інформацію. Окрім того, побачити саму кабіну та внутрішні облаштування. Недалеко від самого літака, увагу дітей захоплював і цікавий острівець із замком, який теж мав пізнавально-розважальну дію. А тепер, в наш час, у 2021 році, у перелік дивних і незвичайних музеїв входить військовий корабель типу корвет, який мав дуже наповнену історію і, тепер, має шанс поповнити череду незвичайних музеїв міста. Та і всієї країни, якщо чесно. Далі на vinnytsia-future.

Знайомимось ближче

Для тих, хто не знає що таке корвет, розповідаємо. 

Корвет — морське судно яке є військовим кораблем. Розташовується на території, наближеної до берега морської зони.

Призначення корвету можна описати такими важливими задачами:

  • корвет виконує дозорну і конвойну службу; 
  • оборона від ворожих човнів та повітряної атаки; 
  • захист військових баз.

Корвет «Вінниця» вперше торкнувся води ще у далекому 1976 році. І з того самого часу вів свою дуже напружену та відповідальну службу.

Почав свою роботу у лавах КДБ. В межах союзу радянських соціалістичних республік. Це тривало до розвалу великої радянської імперії на декілька вже добре відомих країн. Влітку, у 1992 році, корабель було переведено до морських частин. Щоб запобігти проникнення до країни ворожих та несанкціонованих кораблів та водоплавних засобів, корвет проводив ретельний контроль прикордонної служби морської межі України. А вже через три роки, у 1995, корабель передали до Військово-морських сил збройних сил України.

Восени, коли вже минуло 12 років служби, а саме у 2007 році, корвет через примху природи та сильний шторм, отримав надто великі ушкодження форштевня. І це був переломний момент корабель, як на мілині, застряг на ремонті.

Але незалежно від того, ніби було в житті корвету мало прикростей, він після ремонтування знову вийшов на воду. І навесні 2014 року на територію корвету потрапили російські пірати і захопили його. Повернути на рідні терени захоплений корабель вийшло лише 19 квітня. 

Доля музею

У наші дні, реалії такі, що музей – музеєм. Корабель – кораблем. Оприлюднення рішення чекають усі. напевно, так само як і якусь надто важливу новину. Опрацюванням питання перетворення корвету у вже стовідсотково музейний предмет займається Центральний військово-морський музей.

Корабель має дуже поважний вік. Йому 45 років. Побудовано його у місті Миколаїв. Це також стало можливим завдяки партнерству між підприємством та державою.

За словами міністра оборони, факт перетворення справжнього бойового судна у музей, надасть дуже потужного та такого потрібного центру для виховання молодих українців, щоб підтримувати військовий та патріотичний дух нації.

Це незвичайне місце шануватиме військово-патріотичні традиції флоту України. А місце розташування – причал – буде максимально позитивно впливати на розвитку туризму міста.

Також стало відомо й те, що корвет можна заносити у Червону книгу. Цей корабель є одним з останніх представників корветів проекту 1124. Але все одно майбутній водоплавуючий музей треба шанувати й за те, що він є чудовим зразком кораблебудування 70-х років минулого століття.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.