Вівторок, 16 Квітня, 2024

Як екс-військовий прокурор Матіос заробляв мільйони за допомогою податківця

Нещодавно з’ясувалося, що Ігорем Клімом, який керував херсонською податковою, надавалася допомога одному з екс-чиновників в особі Анатолія Матіоса, в отриманні незаконного прибутку.

У нашому матеріалі ми розповімо вінничанам про схеми, які Матіос прокурор застосовував для незаконного збагачення.

Про прокурорські Матіоські схеми

З’ясувалося, що Ігоря Кліма було призначено керівником херсонської податкової ще Романом Насіровим, який очолював Державну фіскальну службу. Проте клопотав про це Матіос.

Засоби масової інформації повідомляли, що на Клима було покладено обов’язок “збирати данину” та чорний над таких осіб, як конвертаційні центри, підприємства-відшкодувачі ПДВ та контрабандисти.

Про виведення прокурорських коштів

Але Климу потрібно було реалізовувати й іншу мету, яка полягала у “кришуванні” схем, розроблених Матіосом.

Так, ще 2017-й ознаменувався тим, що світ побачила “цікава” схема, відповідно до якої організації, пов’язані з Матіосом, працювали відповідно до прямих контрактів, експортуючи низку зернових культур за кордон.

Тоді з’ясувалося, що у ролі контрагентів (організацій, рахунок яких виводилися доходи, що належать херсонським підприємствам) були британські фірми.

Зернокультури згідно з непрямими контрактами поставлялися за допомогою експорту від таких юридичних осіб, як:

  • “Таврійська перспектива”;
  • “Поліекспо”;
  • “Ампір”.

Місцем реєстрації всіх їх є Херсонська область, а ось зареєстровані вони були на компанії-нерезиденти за заниженими цінами, а вже з компаній-нерезидентів за звичайними ринковими цінами. Це дозволило дійти заниження прибутку на вітчизняних фірмах та концентрації прибутку з виручкою на кожній із компаній-нерезидентів.

Поява офшорного виведення

Так і з’явилися офшорні рахунки сімейства Матіоса.

Причому у 2020-му та 2021-му роках все незмінно діяло, і Матіоські організації продовжували експортувати сільгосппродукцію, отримавши прибуток, який склав близько п’ятисот двадцяти восьми мільйонів гривень.

Про те, як відшкодовувався ПДВ із держскарбниці

Окрім іншого, Матіос вдавалося отримувати прибуток за допомогою юридичних осіб, які зареєстровані на дружину.

Так, ще 2012-го податкова мала претензії до однієї з таких фірм, проте пізніше Матіосом було виграно суд, весь обсяг претензій було знято, а на фірму було відшкодовано суму ПДВ у сто мільйонів гривень.

Про ще одного Матіоського відшкодовувача

Ще одним великим відшкодовувачем, який викликав підозри у херсонської податкової, була організація “Solar Capital”. У 2018-тому, крім прибутку в шістдесят мільйонів гривень, їй було відшкодовано ПДВ на сто дев’ять мільйонів.

Крім цього, “Таврійською Перспективою” у скарбницю ПДВ не сплачувався, натомість відшкодовувався.

Протягом 2017-2018-х цій фірмі Матіоса перераховувалися від країни понад сімнадцять мільйонів гривень щороку.

Після перевірок податкової, ПДВ було зменшено до сімдесяти п’яти з половиною тисяч гривень. Проте суддями Херсонського окружного суду було захищено інтереси Матіоської фірми.Тільки коли Матіос перестав стояти на чолі Військової прокуратури, ухвалою п’ятого апеляційного адміністративного суду було скасовано рішення, яке було прийнято у першій інстанції та зменшено ПДВ до зазначеної смішної суми.

Реалізація податкових схем, розроблених подружжям Матіос, є приводом для того, щоб на них звернула увагу низка відповідних контролюючих органів.

А той факт, що Ігорем Климом здійснювався “захист” їхніх херсонських організацій та сприяння отриманню від державної скарбниці мільйонів, – має викликати інтерес у правоохоронних органів.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.