Будівельник – одна з перших професій, яка з’явилась та розвивається разом з людством. Завдяки розвитку технологій виробництва, сьогодні ми маємо доступ до широкого асортименту будівельних виробів різного типу Але варто пам’ятати, що всі вони різняться між собою за показниками якості та областю застосування. Тож обираючи будівельні матеріали у м. Вінниця на сайті https://buddo.com.ua/, в першу чергу варто враховувати тип товару та його техніко-експлуатаційні характеристики.
Фундамент – міцний початок
Без основи жоден будинок не може вважатись надійним та безпечним. Тож вибір матеріалів для фундаменту повинен грунтуватись на його міцності та стійкості до руйнування. Незалежно від типу та технології формування цієї частину будівлі, для робіт обирають:
- бетон: підходить для монолітних конструкцій, що заливаються безпосередньо на місці проведення робіт. Його перевагою є можливість реалізації проектів різної категорії складності;
- цеглу: підходить для малоповерхових будівель та возведення цокольних елементів;
- залізобетонні вироби: дозволяють пришвидшити початок виконання робіт, відразу готові сприймати навантаження, забезпечують рівну площадку на будь-якому ландшафті.
Важливо також враховувати наявні природні фактори, що можуть вплинути на цілісність фундаменту та його довговічність.
Асортимент стінових матеріалів
Стіни будинку – найбільший елемент від усієї конструкції, тож і будматеріалів на їх формування потрібно багато. Від їх якості та міцності залежить надійність готового будинка, строк його служби, а для житлового фонду ще й комфорт власників.
Основними матеріалами для зведення стін слугують:
- Цегла – найбільш популярний спосіб будівництва.
- Дерево має бути спеціально підготовленим, також є вже готові дерев’яні конструкції, що пришвидшують темпи будівництва.
- Газобетонні вироби можуть бути різних форм та розмірів. Мають основну перевагу – порівняно малу вагу при незмінно високих показниках міцності.
- Залізобетонні елементи дозволяють формувати будинок цілими модулями.
- Блоки з керамзитобетону: легкий, універсальний, безпечний матеріал, що дозволяє будувати рівні стіни з мінімальними втратами сил та часу.
Більше третини від загального кошторису будівництва йде саме на кладку стін. Тож тут важливо обрати найбільш вдале поєднання якості та вартості товару.
Підлога має бути надійною
Одним з найбільш навантажених елементів в будинку є підлога. Тож перш ніж подумати про її естетику, враховуйте стійкість обраного покриття до пошкодження та руйнування:
- бетон може слугувати довго та витримувати значні навантаження, але вимагає значного часу для застигання;
- дерев’яна підлога має бути сформована поверх міцної та рівної основи, не терпить вологи та наявності мікроорганізмів, комах, шкідників;
- паркетні плити викладаються та обробляються фахівцями в кімнатах з низьким рівнем вологості;
- плитка різного типу та розмірів також вимагає наявності рівної основи;
- мармур більше підходить для будівель, не призначених для постійного проживання: торговельні комплекси, бізнес центри, будинки творчості і т.д.
При виборі не забувайте, що підлога не лише витримує навантаження. Її покриття також має бути стійким до механічних пошкоджень.
Дах – останній в черзі, але не за значенням
Вже багато десятиліть основним матеріалом для формування дахів виступали шиферні плити. Вони мають великий строк служби, але доволі крихкі при монтажі. Тож сучасні дахи покривають більш універсальними виробами:
- Ондулін – повністю органічний варіант кровельного матеріалу, що має порівняно малу вагу, більшу пластичність та стійкість до агресивного навколишнього середовища.
- Черепиця – здавна застосовується людиною і має високі експлуатаційні показники. Основним недоліком цих виробів є їх відносна крихкість та важкість монтажу.
- Профнастил – має оптимальну вартість, дозволяє зменшити час на формування даху.
Вибір того чи іншого матеріалу також повинен враховувати кліматичні умови місцевості де виконується будівництво. Тож радимо робити свій вибір, спираючись не лише на показник вартості товару.