Ноутбук – компактний пристрій. Його важливим елементом є блок живлення. У технічному розумінні даний елемент є імпульсним нерозбірним пристроєм, всередині якого мережна напруга перетворюється на доступну енергію, оптимальну для нормальної роботи та заряджання акумуляторної батареї. Як правило, при купівлі нової техніки блок живлення для ноутбука знаходиться в комплекті. Але через різні причини він може стати несправним або користувачеві може знадобитися придбати додатковий елемент. І ось тоді постає питання, яким характеристикам має відповідати новий живильне пристрій?
Сучасний асортимент блоків прийнято класифікувати за параметрами вихідної та вхідної напруги, споживаної потужності, типу підключення, силою струму, що подає, і типу роз’єму. Все це є важливими аспектами для забезпечення максимальної сумісності моделі блоку від стороннього виробника для вашої техніки.
Що потрібно знати про вихідну та вхідну напругу
Вся необхідна технічна інформація про пристрій розміщується на заводській етикетці. За рідкісним винятком аналогічні параметри дублюються на корпусі ноутбука біля роз’єму живлення.
Головним аспектом повної відповідності зазначених там параметрів є показники мінімально та максимально допустимої сили струму (позначка INPUT). Якщо цей параметр на блоці перевищує допустиму напругу ноутбука, то є ризики втрати працездатності гаджета. Показник вимірюється у вольтах і найчастіше має візуальне позначення у вигляді літери або V. Стабільним номіналом роботи прийнято вважати діапазон від 100 до 240 вольт.
Критерій вхідної напруги залежить від країни виробника ноутбука може сильно відрізнятися. Найчастіше, спостерігається діапазон від 15 до 24 В. Отже, підбір блоку від сторонньої виробляючої компанії необхідно співвідносити з критеріями старого пристрою живлення.
Важливість параметра максимальної сили струму
Вимірювана в амперах сила струму має на етикетці буквене позначення А. Це інтервальне значення більшості моделей ноутбуків коливається від 1,5 А до 6 А.
Важливість полягає в тому, що сила струму на виході з блоку не повинна бути меншою за номінальну. Не заборонено використовувати потужніші блоки, що перевищують показник номінальної потужності, але такий блок коштуватиме дорожче і матиме значніші габарити. Оптимальний діапазонний параметр знаходиться у значеннях 3,42 та 4,47.
Використання блока з малою номінальною силою струму є нераціональним для ноутбука. Він може працювати зі збоями.
Як не помилитися у виборі кабелю з відповідним роз’ємом
Так вийшло, що в залежності від виробника ноутбука і його моделі існує безліч різних роз’ємів на кабелі від блока живлення. Це суто індивідуальна історія, що має цілу маркувальну класифікацію. Здебільшого роз’єми мають циліндричну основу різної діаметральної довжини.
Щоб гарантовано купити альтернативний блок живлення з відповідним конектором, не полінуйтеся виміряти рідний штекер штангенциркулем та візуально запам’ятати конструкцію роз’єму. Тримайте як зразок блок живлення з конектором, щоб при необхідності показати зразок продавцю-консультанту в спеціалізованому магазині або сервісному центрі.
Два типи підключення ноутбуків
Вибираючи універсальний блок живлення для техніки, варто враховувати, що блоки живлення можуть:
- функціонувати від стандартної електричної мережі;
- живитися від автомобільного акумулятора через гніздо прикурювача.
В останньому випадку модель блоку виявиться трохи дорожчою, але інновація компенсується можливістю безпроблемної роботи мобільного комп’ютера в дорожній подорожі.
Купуючи універсальний блок, користувач виявить у комплекті постачання та набори додаткових штекерів. Їх наявність суттєво розширює можливості практичного застосування блоку живлення різної апаратури.
Варіанти захисту живильного блоку
Базовими критеріями якості обраного альтернативного блоку живлення для техніки є показники стабільності вихідного струму, що подається, що виключають стрибки напруги на вході. Якщо блок по-справжньому якісний, то його конструкції передбачені блокування від короткого замикання в мережі, стоїть захист від перевантажень і підвищених показників напруги. На блоці із захистом є відповідні латинські позначення: Over Voltage Protection, Short Circuit Protection та Over Load Protection.
Ноутбук, що складається з материнської плати, процесора та відеокарти, є гаджетом, що споживає енергію. Електронні деталі у компактному корпусі від перегріву та збільшення потужності можуть серйозно постраждати. Саме тому контроль над різким підвищенням чи зниженням цього показника дуже важливий. Цю місію на себе теж бере живильний блок.
В рамках даного огляду розглянуто основні критерії того, на що варто звернути особливу увагу при виборі альтернативного живлення для ноутбука. Дотримуючись простих порад, ви уникнете помилок.