Вінницька область – це регіон, досить привабливий для інвестицій, вважає вінницька влада. Однак інвестиції з’являються не там, де регіон просто красивий чи вдало розташований, а там, де є інновації, стартапи і зацікавленість у роботі, що йде на користь суспільству. Вінницький муніципальний центр інновацій (надалі – ВМЦІ) створено для підтримки і супроводу інвесторів. Але що це за підприємство, які в нього цілі і кодекс поведінки, обговорюємо нижче на vinnytsia-future.com.ua.
Загальна інформація
ВМЦІ за організаційно-правовою формою господарювання є комунальним підприємством. Слово “муніципальний” нагадує, що установа підконтрольна органам влади. Центр об’єднує різні програми, спрямовані на підтримку інноваційних технологій, залучає для цього інвесторів, які сприяють інкубації, розвитку, а іноді й масштабуванню стартапів.
Вінниця дійсно вигідно розташована, також, за деякими оцінками, це найкомфортніше для проживання місто України. Тут дещо спрощене надання адміністративних послуг, а також сприятливий бізнес-клімат. Тож ВМЦІ має підтримати ці позитивні тенденції.
Компанія КП “ВМЦІ” була зареєстрована 12 травня 2017 року за адресою м. Вінниця, вул. Соборна, 59. Основні задачі – залучення інвестицій в економіку міста, поліпшення його іміджу й конкурентоспроможності, сприяння економічному розвитку. У числі головних проєктів, які розбудовує й облаштовує ВМЦІ, – індустріальний і інноваційно-технологічний парки нашого обласного центру.

Цілі
Крім основних задач, згаданих вище, у КП є також додаткові цілі. Приміром, це сприяння розвитку малого й середнього бізнесу. І дійсно – якщо підприємництво в регіоні буде процвітати, від цього виграють усі. З’являться нові робочі місця; відповідно, в бюджет збільшаться надходження.
Ще один важливий момент у цілях ВМЦІ офіційною мовою звучить як “розвиток сучасної виробничої і ринкової інфраструктури”. Якщо спробувати це розшифрувати простими словами, то Вінницький муніципальний центр інновацій прагне забезпечити кращі умови для підприємств і окремих підприємців, аби вони могли виробляти більше товарів і послуг, а також легше продавати їх на ринку. Це означає, приміром, поліпшення якості доріг, зв’язку, енергетичних мереж тощо. І також не обійтись без розвитку спеціалізованих майданчиків та об’єктів для виробництва й торгівлі.
Кодекс поведінки
На сайті Вінницької міської ради (у розділі про ВМЦІ) є також документ, який називається “Кодекс етичної поведінки працівників”. Його мета – забезпечити гідне виконання співробітниками своїх професійних обов’язків і сприяти зміцненню довіри з боку громадян. Ось деякі цікаві положення:
- Основними етичними цінностями декларуються такі: патріотизм, гідність, доброзичливість, відданість своїй справі, компетентність.
- Працівники підконтрольні й підзвітні територіальній громаді, також вони несуть персональну відповідальність перед нею за порушення дисципліни та неналежне виконання своїх службових обов’язків. При цьому важливими засадами праці на підприємстві є демократизм, законність, верховенство права.
- Ключовими орієнтирами при виконанні працівниками обов’язків є Конституція і закони України.
- Працівник має поважати права й інтереси громадян, не вчиняючи жодних дій проти них.
- Співробітник повинен діяти неупереджено й безсторонньо. Це, зокрема, означає, що йому заборонено виявляти особливу прихильність до певних осіб, фізичних чи юридичних, а також до окремих політичних партій.
- Обов’язково потрібно дотримуватись високої культури спілкування, з пошаною ставитись до будь-яких осіб, з якими доводиться стикатися при виконанні роботи.
- Працівник, якому доручені матеріальні ресурси, має забезпечувати їх раціональне й ефективне використання.
Отже, цілі і кодекс поведінки працівників ВМЦІ мають сприяти тому, щоб імідж міста і його інвестиційна привабливість зростали ще більше.