Неділя, 28 Квітня, 2024

Вінницькі індустріальні парки як осередок і каталізатор інновацій

Індустріальні парки у Вінниці – об’єкти, які створені для розкриття потенціалу нашого регіону. Там, як правило, є спеціально облаштовані зони для великих фабрик і заводів – компанії можуть розміщувати свої виробництва і створювати різні товари. ІП полегшують розвиток промисловості і сприяють створенню нових робочих місць, пише сайт vinnytsia-future.com.ua. Далі аналізуємо, які парки є в обласному центрі і як вони сприяють розвитку інновацій.

Загальний огляд

Переваги індустріальних парків – зручна логістика, легкий доступ до інфраструктури, сировини й робочої сили. У таких екосистемах об’єднуються інтереси представників різного бізнесу, виробників і місцевих громад. У країні таких парків десятки, але є один нюанс. Інженерно-транспортна інфраструктура створена не в багатьох із них. Тобто говорити про індустріальні парки в більшості випадків можна як про перспективні проєкти, а не як про щось уже втілене в життя. 

Щодо Вінниці, то ситуація дещо краща, ніж у середньому по країні. Розбудова ведеться, причому, як зазначив депутат Вінницької міської ради 6-7 скликання Андрій Очеретний, індустріальні парки нашого обласного центру “не конкурують між собою, а доповнюють одне одного”. Також заслуговує на увагу фраза з телерепортажу ICTV: “Вінниця – лідер з розвитку індустріальних парків в Україні”. Робота в цьому напрямку розпочалася у 2016 році й мала на меті, зокрема, залучення іноземних інвестицій.

Як правило, індустріальні парки концентрують промислові виробництва подалі від житлових масивів і центру міста. У Вінниці тенденція збереглася – вони розташовані на місці колись величезного пустиря в кінці Немирівського шосе. Зокрема, тут є одне з найбільших підприємств у Східній Європі з виробництва холодильного обладнання.

Вінницький індустріальний парк

За адресою Немирівське шосе, 213, розташований власне Вінницький індустріальний парк, у назві якого немає маркерів, що допомогли б його ідентифікувати з-поміж інших. На нього виділена ділянка площею 35,7 га. Він має низку пріоритетних галузей – виробництво меблів, машинобудування, текстильне виробництво, логістика і сервісне обслуговування, ремонт та монтаж машин і обладнання, створення харчових продуктів та напоїв. Цей парк нагороджено як переможця в конкурсі “Золота ділянка 2020”, який проводився в рамках проєкту, що залучав польських інвесторів.

Вінницький кластер холодильного машинобудування від UBC GROUP

UBC Group — один з найкрутіших у світі виробників холодильного обладнання. До прикладу, підприємства цієї групи компаній є постачальниками таких корпорацій, як Coca-Cola, Pepsi, Carlsberg, Heineken, Nestlé. У Вінниці у вересні 2018 р. була відкрита перша черга заводу ТОВ “Грін Кул”. Підприємство створило сотні робочих місць – наприклад, у 2021-му тут трудилися приблизно 600 працівників.

Вінтер спорт (HEAD GROUP)

HEAD GROUP створює спортивне спорядження і теж є світовим лідером у своїй галузі. Компанія має представництва у десятках країн, а у Вінниці будівництво заводу розпочалось 12 травня 2021 року.

ВінІндастрі

Цей парк, що займає площу у 12 га, почав свою історію у 2022 році, коли розпочалося будівництво. Основне призначення – переробна промисловість і науково-технічна діяльність. Запуск підприємств намітили в термін до 2028 року.

Volia Agri-Food Park Vinnytsia

Це п’ятий за рахунком парк, який почав будуватися влітку 2023 року. Він має дещо іншу спеціалізацію – дослідження й інноваційні розробки в агрохарчовій сфері, що є новим для України. Ідеологом, засновником і інвестором цього унікального проєкту став Борис Шестопалов, який переслідував амбітні цілі – “змінити економічний підхід в харчовій промисловості України, трансформувати її з сировинної на виробництво готової продукції з високою доданою вартістю всередині країни” (повідомляє видання myvin). 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.