Неділя, 19 Травня, 2024

Коли як не зараз: переносимо сайт з російського хостингу (покрокова інструкція)

До початку війни власники бізнесу рідко замислювалися, де базується хостинг на якому розміщено веб-сайт чи інші інтернет-проєкти підприємства. А тому — користувалися російськими послугами. Зараз моральна сторона співпраці з країною-агресором стала важливою — підтримувати окупантів не хоче ніхто.

Окрім того, відмова від російського сервісу — ще й технічна необхідність. Українські провайдери почали блокувати трафік з росії, і навпаки. Таким чином:

  1. Ресурс на російському хостингу стає недоступним для юзерів з України. Він сприймається системою, як російський. 
  2. Виникають труднощі з оновленням — ви можете потрапити в особистий кабінет, лише користуючись VPN.
  3. Може повністю зникнути доступ до сайту — у випадку, якщо зайти в акаунт неможливо навіть з VPN.

Тож сьогодні — про те, як перенести сайт з російського хостингу. Разом з Cityhost.ua ми підготували для вас покрокову інструкції.

Крок №1 — Вибір провайдера

Щоб знайти надійний український хостинг, обов’язково проаналізуйте декілька різних пропозицій. Звертайте увагу на:

  • Відгуки клієнтів — шукайте їх не на сайті провайдера, а на незалежних майданчиках.
  • Доступні тарифи — що ви отримуєте за свої кошти у пакеті послуг.
  • Наявність тестового періоду та опції повернення коштів, якщо послуга не влаштує.
  • Роботу служби підтримки — як можна зв’язатися з технічним спеціалістом, наскільки швидко обробляються запити клієнтів (і чи обробляються взагалі). 

Ще один важливий параметр при виборі провайдера — це показник безперебійної роботи сервера (uptime). Шукайте хостинг-провайдера з аптаймом не нижче 99%.

Крок №2 — Перенесення домена

Є два варіанти переносу доменного імені: трансфер домена або його скерування на NS-сервери нового провайдера.

Трансфер передбачає зміну поточного реєстратора. Щоб це зробити, ви повинні попередити реєстратора про те, що хочете забрати своє доменне ім’я. Реєстратор дозволить цю дію, відкриє контакти у реєстрі та надішле трансферний код AUTH-CODE.

Після цього, вам необхідно:

  • Зайти в особистий кабінет.
  • Перейти в “Домени” — “Перенести домен”.
  • Ввести отриманий код та доменне ім’я (писати https:// не треба).

Ось і все: трансфер розпочато. Процес триває декілька днів, а сповіщення про його завершення ви отримаєте на пошту.

Зверніть увагу: перенести можна лише ті домени, які існують понад 60 діб.

Якщо ви не бажаєте змінювати реєстратора, обирайте другий варіант — скерування на NS нового провайдера. Зайдіть в акаунт, оберіть там DNS та «NS». Скопіюйте інформацію та введіть її на стороні реєстратора. В кабінеті провайдера клацніть на «Додати домен». Ім’я вказуйте знову не прописуючи https://. Приблизно протягом 3 діб інформація оновиться. 

Крок №3 — Перенесення даних з сайту

Перш ніж переносити файли, зробіть резервне копіювання та скачайте їх собі на комп’ютер. Дані з невеликих сайтів можна зберегти у html-форматі, скориставшись файловим менеджером.

Якщо йдеться про великий ресурс, доведеться використати клієнт FTP.

FTP — це протокол мережевого обміну файлами між комп’ютерами. З його допомогою можна переносити максимально багато інформації, файлів, даних. Найпопулярніші FTP-клієнти — Total Commander та FileZilla.

Після завантаження файлів на ПК аналогічним чином (через FTP) вивантажте їх на новий хостинг у папку public_html.

Читайте також: Безкоштовне онлайн-навчання для українців під час війни.

Крок №4 — Перенесіть базу даних

Необхідний етап для сайтів, незалежно від типу CMS. Експортувати базу можливо у вигляді файлу з розширенням .sql.

Знайдіть у власному акаунті на хостингу MySQL. Ця система управління базами даних використовується найбільш часто. Якщо не можете її знайти, запитайтеся у технічного фахівця.

Через MySQL вийдіть в панель управління phpMyAdmin. Після цього відмітьте базу даних та натисніть вкладку “Експорт”, а потім “Виконати”. Метод оберіть найшвидший, формат повинен бути SQL.

Далі отриманий файл необхідно завантажити в базу даних нового хостингу. Процедура виконується схожим чином, проте в адмін-панелі необхідно натиснути вже не “Експорт” а “Імпорт”. 

Крок №5 — Оновлення інформації про базу даних 

Вітаємо, ви вже майже все зробили. Залишилося лише оновити інформацію про базу даних. Щоб це зробити, зайдіть у систему через файловий менеджер та відкрийте відповідний файл. Розміщення файлу може бути різним залежно від системи. Найчастіше він міститься в кореневій папці або папці з назвою Config. Після внесення зберігаємо файл — інформація оновиться. 

Ось і все — сайт перенесено! Процедура займає не так багато часу, тому рекомендуємо не відтягувати з нею, та не чекати, поки сайт буде заблоковано через використання російського хостингу. Якщо у вас виникнуть труднощі з будь-яким етапом перенесення — не соромтеся звертатися в техпідтримку, та ставити питання. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.