Субота, 20 Квітня, 2024

Вінничанка, що змогла працевлаштуватись у Microsoft

Чимало людей прагне працювати у великих компаніях зі світовим ім’ям, та не всі знають, як туди потрапити. Вінничанка Катерина Мазуркевич змогла працевлаштуватись в одну з найбільших корпорацій світу – Microsoft, пише vinnytsia-future.com.ua. Про те, як стала частиною Microsoft та про особливості роботи вона розповіла “Українському інтересу”.

Як потрапила за кордон

Середню освіту Катерина здобула у фізико-математичній гімназії у Вінниці. Дівчину завжди приваблювали точні науки, залюбки вивчала математику, інформатику та фізику. Тому далі навчання продовжила у Київському національному університеті імені Т. Г. Шевченка на факультеті кібернетики.

Після завершення навчання думала продовжити будувати кар’єру в Україні. В університеті була можливість потрапити на стажування у такі компанії-гіганти, як Microsoft, Google чи Facebook. На факультеті кібернетики був викладач, що вів алгоритмику, а також мав зв’язки з цими великими компаніями. За його рекомендаціями студенти могли відправитись на стажування у Сполучені Штати. Тоді ці самі студенти так само мали можливість відправляти резюме знайомих з рекомендаціями на пошту компаній. 

У таких великих корпораціях на пошту щодня приходить незлічена кількість листів. Не всім кандидатам щастить, аби їх резюме помітив рекрутер. Буває, що ці листи можуть роками лежати без відповіді. Тому такі рекомендації значно підвищують шанси отримати запрошення на співбесіду. Резюме Катерини потрапило у Microsoft та Facebook завдяки її другу.

Про співбесіду

На жаль успішно пройти співбесіду у Facebook не вийшло, проте це дало розуміння Катерині, на що треба більше звернути увагу при підготовці до наступної, адже відбори у таких компаніях проходять приблизно однаково.

Важливо, що тут звертали більше уваги не на знання конкретних мов програмування, а на навички розв’язування алгоритмічних задач. До спілкування з рекрутером Microsoft Катерина готувалась близько місяця. Співбесіда була онлайн та дівчина пройшла на наступний етап, де вже мала поїхати до Сербії аби поспілкуватись з різними інтерв’юерами наживо. Там було чотири такі зустрічі, за результатами яких дівчину запросили на роботу.

Про переїзд

Вирішивши, що такий шанс випадає раз у житті Катерина наважилась на переїзд у Штати. Дівчина була щаслива не стільки від того, що працюватиме у відомій компанії, скільки від того, що плідна праця привела до бажаного результату. До того ж ніякого контракту укладати не треба було, тому завжди залишалась можливість покинути роботу і повернутися додому.

Переїзд зайняв близько року, з урахуванням оформлення всіх документів та відкриття візи, з цим допомогла й сама компанія Microsoft, а також запропонували оплатити дорогу, орендувати житло та автомобіль за кошти організації. 

Особливості роботи у Microsoft

Катерину взяли на позицію розробника програмного забезпечення для внутрішнього користування працівниками Microsoft. Керівництво лояльно ставиться до новачків, дає час у всьому розібратись та не вимагає результату одразу. Не обов’язковим був й досвід роботи, адже чимало корисних навичок можна отримати безпосередньо під час роботи, наприклад, взаємодія у команді, вміння аналізувати продукт, правильне встановлення дедлайнів тощо.

Також немає чіткого графіка роботи, адже тут важливу роль відіграє результат, а не кількість часу, який був витрачений. Кожен працює у комфортному для себе режимі. Катерина розповідає, що день розпочинається о 8-10 ранку і закінчується о 17:00-19:00 годині. У компанії слідкують за режимом роботи та відпочинку та нікого не змушують працювати понад норму.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.