Неділя, 28 Квітня, 2024

Як вінничанин виготовляє ліхтарики для ЗСУ

Протягом всієї війни українські військові потребували якихось засобів освітлення окопів та бліндажів, а зі скороченням тривалості світлового дня, необхідність тільки зростала. Допомогти розв’язати проблему вирішив вінничанин Руслан Мельник. Електронікою він цікавиться ще зі студентських років, тому виготовлення ліхтарів для нього не стало проблемою, а 9 місяців війни Руслан виготовив близько 2 тисяч ліхтарів. Детальніше про вклад вінничанина у спільну перемогу далі у статті на vinnytsia-future.

Як з’явилася ідея виготовлення ліхтарів 

У мирний час Руслан Мельник працював пародійним артистом, але з початком повномасштабної війни в Україні фокус діяльності змістився на допомогу українській армії. Чоловік почав самостійно виготовляти бліндажні ліхтарики, які називає “світлячками”. 

Використовує старенький 3D-принтер, який придбав ще на початку пандемії коронавірусу для виготовлення підставок під телефон. Перші ліхтарів виготовив для себе ще у мирний час, аби можна було брати з собою на нічну риболовлю, але вже після 24 лютого запустив ширше виробництво, аби допомогти українським військовим, що знаходяться у непростих умовах.

Їх виготовлення займає кілька годин, але вони дуже необхідні для освітлення укриттів та бліндажів. 

Виробничий процес проходить прямо на балконі власної квартири. Для виготовлення ліхтарів Руслану необхідний 3D-пластик, з якого друкує на принтері корпуси “світлячків”, літій-іонні акумулятори, неодимові магніти, модулі зарядки для type-c і micro-usb. Також використовує деякі деталі зі старих LED-лампочок. 

Спочатку всі матеріали закупляв за власні кошти. Тільки у лютому витратив близько 30-40 тисяч гривень, але магазини давали знижку, коли дізнавались мету вінничанина. Коли про діяльність Руслана стало відомо більше, йому стали допомагати знайомі та волонтери та власники магазинів з електротоварами. 

До справи долучилась й дружина Ксенія, що допомогла з дизайном ліхтарів. Обрали зелений колір, бо він пасує до однострою наших захисників. 

Чому “світлячки” набрали такої популярності 

Кожний ліхтар містить по чотири світлодіоди, що живляться від акумулятора. Заряджати “світлячки” можна через USB від розетки чи повербанка. Тривалість зарядки становить до двох годин, а працює не менше як десять годин. За словами Руслана, за допомогою двох таких ліхтарів можна освітити весь бліндаж. 

Додатковим плюсом стала наявність магніту, за допомогою якого ліхтарик можна зручно прикріпити до будь-якої металевої поверхні. Військові частіше за все забивають кілька цвяхів у бліндажі, до яких кріплять “світлячки”. 

Більшу кількість ліхтарів власноруч виготовляти складно, до того ж принтер не новий, та й у квартирі сильно не можна розгорнути виробництво. В тиждень виходить зробити близько 15 ліхтарів. Але запити постійно надходять від військових, тероборони, Нацгвардійців та цивільних, що мають проблеми зі світлом. Тому Руслан сподівається, що невдовзі зможе замінити принтер на новий, що буде друкувати швидше та більшу кількість деталей. Крім того, задумується й про власну майстерню.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.