IP камери передають відеосигнал за мережевим протоколом у цифровому форматі. Цьому пристрою присвоюється власна ай-пі адреса, яка передається разом із підключенням до відеореєстратора, комп’ютера (за допомогою спеціального ПЗ) або хмарного сховища. Айпі камери, вибрати які можна за посиланням https://e-server.com.ua/sistemy-bezopasnosti/kamery-videonabljudenija/ip-videokamery, забезпечують високу якість зображення, надійність даних та відмінну частоту передачі кадрів. Про те, як працюють цифрові камери відеоспостереження, які їх переваги та особливості читайте у статті.
Особливості роботи IP камер
Пристрої з’єднуються з реєстратором або іншим девайсом через комутатор або роутер. Можливе підключення до комп’ютера через порт LAN. Живлення здійснюється через мережевий адаптер або PoE (підтримка цієї технології дає можливість передавати дані і подавати на камеру живлення по одному кабелю).
Передача сигналу здійснюється одним із 3 способів:
- провідним – через Ethernet-кабель не нижче 5-ї категорії;
- бездротовим – за допомогою вай-фай;
гібридним – такі камери дозволяють використовувати і дротове, і бездротове підключення.
Примітка: якщо камера має SFP-порт, то можлива передача даних по оптоволокну. Можна передати сигнал через коаксіальний кабель, але потрібен спеціальний подовжувач.
Переваги IP-відеокамер:
- гарна масштабованість;
- висока якість відео – до 4К, залежно від моделі;
- стійкість до перешкод;
- безпека даних – реалізується за рахунок кодування відео та шифрування сигналу;
- високий FPS – до 50 кадрів за секунду і вище;
- можливість відправляти тривожні сигнали на електронну пошту або по смс;
- можливість віддаленого налаштування;
- можна записувати звук;
- доступна активація запису відео під час спрацювання датчиків руху.
Як видно, IP камера для спостереження за офісом — одне з найкращих рішень, адже вона має масу функцій, що забезпечує ефективну інтеграцію в систему безпеки.
Види IP відеокамер за формою корпусу та типу виконання
Залежно від форми корпусу моделі бувають:
- Купольними – встановлюються на стелях та стінах (потрібний спеціальний кронштейн);
- Циліндричними – монтуються на огородження та стовпи, стіни. Для встановлення використовуються поворотні кріплення. Моделі часто оснащуються козирками для захисту об’єктива від бризок та сонячних променів.
- Корпусні – часто оснащуються термокожухами для монтажу на вулиці, зазвичай не оснащуються кріпленнями та об’єктивами.
Примітка: деякі камери підтримують функції нахилу, а також повороту, що дозволяє пристроям максимально охопити територію, що охороняється.
Що стосується типу виконання, то девайси бувають:
- Внутрішні – для приміщень.
- Зовнішніми – для монтажу на вулиці.
Зовнішні камери стійкіші до кліматичних умов, герметичніші, часто оснащуються антивандальними корпусами.
Основні характеристики IP камер для систем відеоспостереження
Виробники оснащують пристрої CMOS, що відрізняються розмірами. Чим більше матриця у камери, тим краще її кут огляду, якість картинки, а також чутливість та показники співвідношення сигнал/шум. Звичайно, моделі з великими матрицями коштують дорожче.
Моделі відрізняються фокусною відстанню об’єктива, яка вимірюється в міліметрах. Чим менший показник, тим краще кут огляду, але нижча якість відео. Бувають пристрої з фіксованою відстанню, а бувають з можливістю налаштування, у тому числі і віддаленої. Популярністю користуються цифрові камери стеження із ширококутним об’єктивом типу «риб’яче око». Він забезпечує кут огляду до 180 градусів.
Щоб придбати відповідну камеру спостереження, звертайте увагу на дозвіл. Тут все просто: чим вищий показник, тим якісніше зображення. Однак зазначимо, що відео у високій якості важить чимало.
Нерідко моделі оснащуються:
- датчиками руху,
- функцією розпізнавання номерів автотранспорту та осіб,
- можливістю аналізувати поведінку об’єкта у кадрі,
- можливістю стиснення даних,
- слотами для флеш-пам’яті або USB-портами для накопичувачів.
Організувати офісне відеоспостереження за допомогою IP-камер — гарний вибір, якщо потрібно отримати якісне зображення та широкі функціональні можливості.