Субота, 27 Квітня, 2024

Як вінничанам увірватись в ІТ-сферу

Вінниця, без сумніву, є одним з найкращих міст для розвитку IT-індустрії. Щороку ринок міста поповнюється новими компаніями, що відкривають робочі місця містянам. IT-освіта стала однією з найбільш популярних галузей, адже тут можна реалізувати свої амбіції та розраховувати на гідну оплату праці. Єдиної вірної схеми для розвитку початківців не існує, але вінницька школа New IT School має кілька порад, які полегшать перший пошук роботи в IT-сфері. Далі на vinnytsia-future.

Розпочинати треба з себе

Незалежно від IT-напряму будь-який кандидат має володіти доброю технічною базою та  англійською мовою в поєднанні з хорошими особистісними якостями — “три слони”, на які спирається розвиток успішної кар’єри.

Професійні навички здобуваються відповідно до обраної спеціальності. Тут варто зауважити, що  IT-сфера має не лише технічні напрямки (BackEnd та FrontEnd-розробка, верстка, тестування, архітектура, FullStack-розробка тощо), що потребують знання коду, а й спеціальності, що пов’язані з підбором співробітників, маркетингом, аналітикою, менеджментом тощо.

Знання англійської мови є не менш важливим фактором при підборі фахівців у IT-компанії, адже більшість вінницьких компаній надають послуги з аутсорсу. Це означає, що спілкування з клієнтами, розробниками з інших країн та заповнення документації ведеться іноземною мовою. Бажаним початковим рівнем мови є Intermediate, але чим він буде вищим, тим кращі будуть шанси отримати бажану роботу.

Серед софт скілів, тобто непрофесійних навичок, варто виокремити терплячість — адже не можна виключати роботу в позаробочий час, швидкої пристосованості  — аби не відставати за технологічним розвитком, аналітичні здібності та добру пам’ять, самостійність та водночас вміння працювати в команді, добра комунікація, що дозволить досягти максимальної ефективності в роботі. 

Де здобути освіту

Здобути IT-освіту у Вінниці можна вступивши у місцеві технікуми або університет, звернутись до шкіл з інформаційних технологій або знайти онлайн-курси. Також не слід виключати варіант самостійного вивчення, використовуючи інтернет-ресурси, хоча у  цьому випадку необхідно мати добру мотивацію та дисциплінованість.

Вінницький технічний фаховий коледж здійснює підготовку молодших спеціалістів за спеціальністю Комп’ютерна інженерія. Навчальна програма розвиває у студентів критичне, логічне та творче мислення, а також забезпечує формування професійних компетентностей для подальшого успішного працевлаштування або продовження здобуття освіти у вищому навчальному закладі. Вивчитись на цю ж спеціальність можна і у Вінницькому коледжі Національного університету харчових технологій.

У Вінницькому національному технічному університеті можна здобути освіту за такими напрямками, як Комп’ютерні науки, Комп’ютерні системи управління, Системний аналіз та інформаційні технології, Автоматизації та інтелектуальних інформаційних технологій. Крім того, університет співпрацює з кількома IT-компаніями, які час від часу проводять для студентів оглядові лекції, конференції та курси, після проходження яких можна отримати запрошення на стажування.

Отримати знання можна й у місцевих IT-школах: Вінницька ІТ-Академія, Артинов School, New IT School, Крок та інші.

Де шукати роботу

Після завершення навчання, необхідно скласти резюме, створити акаунт у соціальних мережах LinkedIn та FaceBook, посилання на які роботодавці часто вимагають. 

Перше замовлення можна шукати на біржах фрилансу українських або зарубіжних. Також варто залишити своє резюме та відгукуватись на вакансії на job-сайтах. Іншим варіантом стане пошук замовника серед знайомих або невеликих компаній, наприклад салону краси або кафе. Також слід відвідувати профільні заходи, конференції, воркшопи, семінари, де можна заводити корисні знайомства з людьми обраної IT-галузі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.