Неділя, 19 Травня, 2024

Валідатори vs готівка: У Вінниці пропонують повернути контактний спосіб розрахунку у громадському транспорті

У Вінниці, в березні минулого року, увесь громадський транспорт перейшов на безконтактну систему оплати. Такі міри були передумовлені станом із загрозою пандемії коронавірусу. З того часу в життя містян вже наче рідні увійшли електронні квітки, валідатори, поповнення карток або оплата проїзду через смс-повідомлення, пише “vinnytsia-future.com.ua“.

Не обійшлося і без сумних випадків. Через запровадження новітньої системи багато контролерів втратили свою роботу. Приблизно 186 кондукторів, з яких тільки 50 перекваліфікували себе в інші професії. Хтось став працювати контролером на маршрутах, перевіряючи за допомогою спеціального пристрою, чи оплачена поїздка карткою за проїзд, чи ні. Дехто возить вінничан, отримавши професію водія трамвая. Інші пішли на пенсію.

В самих пасажирів теж були певні складнощі із взаємодією з новими апаратами. Наприклад, довгий час люди помічали що трамвай просто проїжджає повз них, коли вони на вулиці, а з їх картки знімаються гроші. Хоча підтвердження цьому, крім слів, написаних в інтернеті, більше не було. Так званих “зайців”, теж знаходять через перевіряючий пристрій. Ним можливо прочитати як банківські картки, так і електронні квитки, які називають у Вінниці муніципальною карткою.

Вищезгадані валідатори надала для вінниці компанія Mikroelektronika, яка розташована в Чехії. І має вже бути досить зручною для місцевих, але в гостей міста є певні проблеми із розрахунком. Це викликає дуже багато проблем. І не дивлячись на технічні негаразди та певну складність, контрлери змушені штрафувати тих, хто не сплатив за проїзд. Штраф складає 80 гривень. 

Про такі пробіли знають навіть у самій Вінницькій транспортній компанії. Щоб вирішити такі питання представники ВТТУ пропонують новоприбулим користуватися альтернативними способами оплати: SMS або Приват24.

Технологічні поліпшення не за горами

Населення Вінниці сягає у кількості близько 370 тисяч людей. З них у транспорті їздять приблизно 140 тисяч. Такі дані про перевезення пасажирів вдалося зібрати за допомогою новітніх пристроїв, які рахують кількість тих, хто вийшов та увійшов до трамваю/тролейбусу/автобусу.

За пасажиропотоком у Вінниці допомагають слідкувати технології. На двох трамваях, двох тролейбусах та двох муніципальних автобусах встановленні пристрої, які рахують кількість людей, що входять та виходять з транспорту.

Всі ці новітні джерела оплати за транспортування великої кількості людей по всьому місту вже дійсно стали звичкою. Забути картку, це наче не взяти із собою захисну маску, чи ключі від дому.

Один голос змінює всю систему – петиція майже набрала чинність

Але прогрес не стоїть на місці, Кожен раз з’являються люди, які хочуть ще більше полегшити життя як собі так і містянам. Для цього у мережі є сайт, де можна подати свої електронні петиції, сподіваючись на підтримку населення

Так вирішив поступити і вінничанин Штурма Анатолій, які розмістив свою цікаву пропозицію на платформі цифрової демократії.

В тексті своєї петиції вінничанин пропонує ввести можливість здійснювати через валідатори, чи додані до них пристрої, розрахунок за допомогою готівки.

За словами автора це допоможе пасажирам, в яких несподівано закінчились гроші на муніципальній карті, здійснити оплату своїми грошима. І уникнути штрафу.

“Є пропозиція додати можливість розрахунку готівкою в подібних терміналах, котрі будуть розміщуватися в трамваях, тролейбусах та автобусах, при цьому вони прийматимуть в купюроприймачі банкноти номіналом 1 та 2 гривні, а також, якщо є технічна можливість – і монети, в автобусах, окрім того такі термінали можуть приймати банкноти 5 гривень; ці термінали друкуватимуть квитки на проїзд подібно до того, як їх наразі роздруковує термінал в транспорті, котрий дає можливість пасажирам розрахуватися банківською карткою”, – розповідає автор петиції

Як стверджує сам автор, реалізація даного проекту допоможе людям в момент проїзду в транспорті розрахуватися за проїзд готівкою або монетами. Що покращить систему оплати, поменшає штрафів та “зайців”.

Станом на сьогодні із необхідних 350 голосів, петиція завзятого вінничанина набрала 279. Підтримати петицію можна за посиланням

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.