Неділя, 19 Травня, 2024

Як випускник ВНТУ створив власний штучний інтелект

Немало талановитих фахівців випускаються з факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Вінницького національного технічного університету, які працевлаштовуються у провідні українські та закордонні ІТ-компанії. Серед них й Артур Кюльян, який зміг не тільки побудувати успішну ІТ-кар’єру, але й втілити успішний проєкт для боротьби з пандемією коронавірусу. Далі на vinnytsia-future.

Вінницький ІТ-спеціаліст в американському місті

Артур Кюльян народився й виріс у Вінниці, де вступив на навчання у Вінницький національний технічний університет та по завершенню захистив диплом на тему «Системи штучного інтелекту». Працювати розпочинав у Вінниці з позиції розробника, що дало розуміння особливостей створення інформаційних продуктів. Тоді ж виникло бажання створити власний проєкт, на який шукав інвестиції, а під кінець 2013 року переїхав до Києва, де розробив стартап проєкт Lat.io, що являв застосунок для розміщення ресторанного меню. 

У 2014 році відправився до Америки, щоб залучити інвестиції для подальшого розвитку проєкту. Ідея “прогоріла”, але поїздка дозволила Артуру завести корисні знайомства, зокрема з майбутніми партнерами, сумісно з якими відкрив бізнес-інкубатор в Лос-Анджелесі для підтримки цікавих проєктів. Співпраця виявилась дуже ефективною, адже у роботі поєднали технічний досвід Артура та навички ведення бізнесу американських партнерів. Артур очолив посаду технічного директора, але виконував свої обов’язки дистанційно перебуваючи в Україні. В той самий час розвиток власних проєктів набирав обертів і Артур створив мобільний застосунок GetCapitan, що працював на основі штучного інтелекту. Програма допомагала спростити похід в магазин за продуктами. Аналізуючи дані попередніх покупок, штучний інтелект створював підказки на наступні відвідування магазину. Застосунок набирав популярності і його завантажили близько 50 тисяч американців, проте по закінченню фінансування проєкт занепав. 

У 2018 Артур році переїхав до Америки, де існувало більше можливостей для розвитку ІТ-проєктів

Розробка проєкту CoronaWhy 

Пандемія коронавірусу в 2020 році зупинила весь світ, за винятком медичних працівників, які потребували технічної допомоги. Тоді керівництво США закликало аналітиків та програмістів долучитись до оптимізації наукових досліджень з використанням літератури про вірус.  Артур разом з друзями вирішили створити волонтерський проєкт CoronaWhy.

Робота штучного інтелекту була націлена на аналіз та роботу з даними близько 30 тисяч наукових публікацій щодо COVID-19, кількість яких з часом збільшувалась. Наукові дослідники надавали список питань, а організація Артура налаштовувала штучний інтелект на пошук статей та окремих даних, відповідних до запиту. Для роботи з таким обсягом даних  необхідно було долучити більше фахівців. Тоді Артур розмістив заклик до волонтерської співпраці в соціальних мережах. На пропозицію відгукнулось близько 1500 охочих з інженерних та неінженерних спеціальностей, серед яких були і кандидати наук, дослідники працівники Amazon, NASA, зокрема й українські ІТ-спеціалісти.  До співпраці долучились й великі організації, такі як Google та Amazon, які надали можливість користуватись своїми сервісами за бонусною програмою. 

Використання штучного інтелекту дозволяло здійснювати ефективний пошук даних для діагностики та лікування не тільки ковіду, а й ряду інших захворювань, таких як рак, діабет, ВІЛ тощо.   

Надалі сфера роботи CoronaWhy була розширена до Open Science, аби різні категорії зацікавлених людей, серед яких як початківці, так і професійні дослідники мали доступ до наукових робіт та даних. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.