П’ятниця, 19 Квітня, 2024

У Вінниці будуть реставрувати особняк капітана Четкова

Особняк, що розташовується у Вінниці по вулиці Пушкіна 38, був зведений в далекому 1910 році. Тоді за проханням капітана Олександра Четкова була зведена ця ошатна будівля за участю відомого київського архітектора та митця, Василя Листовничого. Особняк свого часу вважався найдорожчим житлом в місті та приковував погляди тисячі мешканців. Однак з плином часу втратив свій презентабельний зовнішній вигляд та сьогодні потребує капіталовкладень для реконструкції. Далі на vinnytsia-future.

Знатний офіцер та дворянин Олександр Четков переїхав зі своєю сім’єю до Вінниці на початку XX століття. Знайомі та близькі капітана згадують, що ця особа була дуже тихою, похмурою і зовсім не привітною. Четков не любив виставляти своє життя на показ, на відміну від будинку в якому жив. Більшість мешканців перешіптувались про те, що на такий будинок капітан не зміг би заробити зі своєї зарплатні, тому скоріш за все отримав великий спадок. 

Однак, з плином часу архітектурне творіння почало втрачати свій особливо помпезний вигляд. Фасад вже не мав такого привабливого вигляду, як раніше, дах почав давати тріщини та протікати, а огорожа зовсім згнила і потріскала від старості. 

Вінницька міська рада не дозволила цій пам’ятці архітектури загубитись серед сучасних споруд міста. Було прийнято рішення про виділення значної суми коштів, 400 тисяч гривень, на реставрацію особняка.

Наразі плани влади досить серйозні:

  • Відновлення оригінальної огорожі протяжністю біля 40 метрів з бетонними та кованими вставками.
  • Перекладка покрівлі на башті та повернення її автентичного вигляду.

Раніше проводились внутрішні роботи по реставрації будинку, тому зараз нагальною потребою є заміна покриття на даху та облаштування огорожі. 

Для збереження культурної спадщини на території Вінницької області реалізовано багато проектів по реставрації будівель з давньою історією. Маємо великі надії, що особняк Четкова отримає достойний зовнішній вигляд, стане привабливим для містян і туристів. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.