Неділя, 19 Травня, 2024

15 найкращих фонтанів Вінниці 

Одна із перших асоціацій, яка виникає у людей, коли вони чують про Вінницю — фонтани. Не дивно, адже саме тут можна подивитися неймовірно гарне світломузичне шоу на воді. Про фонтан Roshen чули не тільки в Україні, але і далеко за її межами. Але цей водограй, хоча і наймасштабніший, але далеко не єдиний у місті. Пропонуємо вашій увазі невеликий огляд найбільш видовищних водних споруд у Вінниці. Далі на vinnytsia-future.

 1. Фонтан Roshen

Це найвідоміший фонтан Вінниці — один із найбільших у світі, справді видовищний і фантастично гарний. Водограй розташований на річці Південний Буг, його довжина — 97 метрів, ширина — 10 метрів, а струмінь води сягає до 60 метрів вверх. Фонтан світломузичний, за допомогою лазерного проектора створюють неймовірні шоу. Це видовище захоплює і приваблює туристів із усього світу.  Здається, що ти дивишся яскравий мультфільм у 3D-форматі на величезному екрані з води.  Світломузичне шоу запускають щовечора в теплу пору року, воно триває до 2 годин. Лазерні ефекти, музика, картинка — усе синхронізується — і починається справжня магія. Удень можна просто милуватися водним дійством і маленькими фонтанами, які безперервно танцюють на поверхні річки. На фоні звучить приємна класична музика, прохолодно — справжня знахідка для романтичної зустрічі або сімейної прогулянки.

 1. Пішохідний фонтан (площа Костянтина Могилка)

Дивовижна споруда, яку більше всього обожнюють діти, адже вони можуть тут весело бавитися, втікаючи від струменів води. Іноді тут можна побачити справжні водяні баталії. З настанням темної пори фонтан підсвічується різними кольорами і  має ще прекрасніший вигляд. Уявіть, 16 водяних струменів змінюють висоту і летять у небо то швидше, то повільніше — чарівне дійство.

 1. Фонтан на проспекті Космонавтів

Цікавий водограй, композиція якого не абстрактна, а має певний сюжет. У центрі фонтану розміщено скульптуру атланта, який тримає Всесвіт над головою, а навколо — планети Сонячної системи. Використаний дійсно оригінальний і незвичайний підхід до оформлення фонтану. Водограй, як і на площі Костянтина Могилка,  пішохідний, тут також можна гратися з водою та трохи освіжитися у спеку.

 1. Фонтан у Центрального парку ім. Горького

Класичний фонтан — один із найстаріших у Вінниці. Біля нього завжди прохолодно, часто посеред його промінчиків видно веселку. Улітку до фонтану не підступитися:  так багато людей полюбляють біля нього відпочивати. Іноді тут танцюють пари літніх людей, у  яких, мабуть, багато побачень було саме біля цього фонтану.  У нічний час водограй підсвічують 70 прожекторів. 

 1. «Змійки» на Площі Незалежності

Незвичайні фонтани чудернацької форми побудували в 2011 році. Вони наче брати-близнюки, розташовані один навпроти одного по обидва боки площі. Фонтани обрамлені широкими бордюрами, на яких зручно сидіти, а вночі струмені води підсвічують, що робить їх казково чарівними.

 1. Водограй на площі Європейська

Фонтан встановлений неподалік місцевої водонапірної башти. Вирізняється серед інших оригінальним сучасним дизайном: це велика кам’яна куля, з вершини якої повільно ллється вода. По колу багато маленьких фонтанчиків, які доповнюють композицію. Уночі струмені води кольорово підсвічують,здається, що куля просто висить у повітрі — неймовірно гарно.

 1. Фонтани біля Вінницького ЦУМу

Оригінальний комплекс, який складається з чотирьох повноцінних водограїв, розташований на площі Гагаріна. Два фонтани у формі півкола, також зроблений каскад з води й класичний фонтан. Усе разом складає оригінальну композицію, кожен елемент доповнює загальну картину.

 1. Фонтан Мушля равлика

Водограй розташований  на площі Незалежності, а свою назву отримав через схожу на равлика спіральну форму. ВІн має дуже милий вигляд, здається, що відпочивати біля нього — одне задоволення. Увечері фонтан підсвічується теплими кольорами, що робить його ще більш затишним.

 1. Водограй на Майдані Небесної сотні

На вигляд  це два симетричні фонтани у формі півкола, між якими пішохідна доріжка. Тут місцеві та гості міста часто зупиняються, щоб перепочити. Біля фонтану прохолодно, він  рятує від спеки влітку. Тут завжди людно, місце полюбляють у будь-яку пору року.

 1. Композиція фонтанів на вулиці Пирогова

Це окраса головної пішохідної алеї на вулиці Пирогова. Фонтан побудований з натурального граніту, у його центрі — великі геометричні куби з каменю. Улітку його обліплюють з усіх сторін дорослі й діти, увечері струмені води гарно підсвічуються. Фонтан виглядає загадково, біля нього приємно проводити час і мріяти про майбутнє.

 1. Фонтан на території педагогічного університету

Водограй має особливий дизайн у античному стилі. У його центрі — прекрасна скульптура дівчини, яка тримає амфори.В основі фонтану кам’яна брила з чашею, а по колу величні голови левів, які немов охороняють красуню. Іноді здається, що дівчина плаче. Водограй дуже ніжний і витончений, він сподобається романтичним натурам, які вміють читати між рядками.Підійти помилуватися фонтаном можна лише вдень.

 1. Фонтани біля Вінницької арки

Арка побудована давно, ще за радянських часів, тому її часто називають  символом міста. ЇЇ прикрашають водограї-грибочки. Невеликі, охайні фонтани біля арки навіюють  спогади, а також заспокоюють нерви.

 1. Каскадний фонтан біля офісу «АВІС»

Особливість водограю в тому, що він працює цілодобово. Вода з верхніх ярусів плавно перетікає у нижні. Водяні струмені мають форму симпатичних грибочків. Цим фонтаном можна довго милуватися, він дуже простий і гарний водночас.

 1. Водограй на вул. Зодчих

Цей фонтан — брат-близнюк водяної споруди на Європейській площі. Така ж куля, яку наче тримають водяні струмені. Щоправда, він значно більших розмірів, але не має підсвітки у нічний час.

 1. Фонтан поблизу «Центру матері та дитини»

Цей водограй розташований у мікрорайоні Старе місто. Фонтан світловий, кожен промінчик підсвічується яскравими кольорами. У його центрі рухлива композиція, яка притягує погляд. Дно фонтану викладено річковими камінчиками. Біля фонтану облаштована зона відпочинку з лавкою для комфортного проведення часу.

Вінниця — одне з найбільш «фонтанних» міст в Україні. Така велика кількість водограїв допомагає переносити спеку легше. Це ідеальний вихід для виживання в міських джунглях улітку. Куди б ви не пішли — майже всюди будуть фонтани, які подарують таку бажану прохолоду.  Це ще один раз доводить, що Вінниця — дуже комфортне місто для життя.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.