Неділя, 19 Травня, 2024

Прикраса зі священною символікою: що важливо знати про носіння хрестика

Досить часто такий атрибут християнства, як золотий хрестик, використовується як декоративний елемент. Однак не варто нехтувати його символізмом. Церковні канони свідчать, що православний хрест є символом перемоги над гріхом. Натільний хрестик надягають людині після обряду таїнства Хрещення. Віряни повинні носити його все життя. У деяких випадках перевагу віддають іншим оберегам — ладанкам, іконкам та іншим християнським символам. Церква визнає такі атрибути, проте, все ж наполегливо рекомендує носити православний хрестик, а вже після — інші аксесуари.

Одягаючи хрест, люди висловлюють бажання зректися диявола. Крім того, після Хрещення це стає символом обмивання від гріхів і оновлення особистості на духовному рівні. Дотримання правил носіння хрестика свідчить про готовність людей до духовного розвитку та боротьби зі злими силами.

Про що не варто забувати

Прийнявши рішення носити християнський натільний хрест, важливо усвідомлювати, що він не є звичайною ювелірною прикрасою. Атрибут, даний під час Хрещення, не варто виносити на загальний огляд. Хрестик золотий насамперед має захищати свого власника, а не свідчити про його високий статус. Також гріхом вважають носіння хреста для моди. Щоб сила цього аксесуара максимально проявилася — весь процес має відбуватися усвідомлено.

На думку психологів, масивні натільні хрести із золота частіше купують і носять як прикрасу люди низького достатку. Таким чином вони намагаються виділитися на тлі інших, щиро вважаючи, що не варто приховувати золоті вироби під одягом. У результаті церковний атрибут перетворюється на просту прикрасу з благородного металу, припиняючи виступати як оберіг.

Натільні хрести необхідно носити обов’язково під одягом, розташовуючи якомога ближче до серця. Знімати атрибут слід тільки у виняткових випадках, розташувавши в спеціальній кишеньці в одязі. Щоб хрестик золотий не став звичайною дрібничкою, у жодному разі не потрібно чіпляти виріб на вухо як сережку або на зап’ястя як підвіску. 

Жінкам, які планують відвідати розважальний заклад, вечірку або інший подібний захід, слід попрацювати над своїм образом. Якщо вбрання не передбачає наявність на шиї хрестика, то виріб необхідно приколоти шпилькою зі зворотного боку одягу. Не слід залишати оберіг удома. Так чинили віряни кілька десятиліть тому, коли церква перебувала під офіційною забороною, ретельно приховуючи дорогий душі атрибут під одягом.

Купити золотий хрестик за доступною ціною можна в магазині Gold.ua. При цьому тільки вам вирішувати, буде виріб натільним оберегом чи простою ювелірною прикрасою. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.