Неділя, 19 Травня, 2024

Місце № 1 у Вінниці для туристів: фонтан Roshen

Є у Вінниці місце, яке туристу варто відвідати в першу чергу. Ця пам’ятка визначна не лише в обласному чи державному масштабі, а й у європейському. Йдеться про мультимедійний фонтан Roshen, який розташований поблизу однойменної фабрики, прямо на річці Південний Буг, пише vinnytsia-future.com.ua. Яка історія цієї пам’ятки і що саме в ній унікального?

Історія 

Урочисте відкриття фонтану відбулося 4 вересня 2011 року, а передувала цьому важка 546-денна праця з його зведення. Будівництво стало можливим завдяки коштам благодійного фонду Петра Порошенка, експрезидента України і власника компанії Roshen. Обійшлося воно в 37 мільйонів гривень, а честь стати розробником пам`ятки дісталася Ральфу Доу, інженеру з Emotion Media Factory GmbH. Аби забезпечити відвідувачам максимальне задоволення, працівники зміцнили 700-метрову зону вздовж берега, створили зручну пішохідну зону,  розробили належне вуличне освітлення, а також звели амфітеатр для глядачів музичного шоу.

Тепер фонтан Roshen є місцем, куди в першу чергу хочуть потрапити туристи, які приїхали до Вінниці. Також це чудовий варіант для романтичних побачень чи незабутніх прогулянок з друзями. Довжина цього сучасного дива складає 97 м, завширшки воно розтягнулось на 10 м, а висота центрального струменя сягає 63 м, що можна зіставити з 24-поверховим будинком.

Як і коли працює

Зазвичай фонтан працює з квітня-травня по вересень-жовтень, а наприкінці сезону відбувається його урочисте закриття, під час якого виступають відомі виконавці. Серед них були такі зірки, як Олег Скрипка, Руслан Пономарьов, Арсен Мірзоян, ONUKA і гурт “ВВ”. Особливість цієї споруди, зокрема, у тому, що вона розташована на плавучій платформі, зареєстрованій у судновому реєстрі. Зазвичай фонтани розташовані в басейнах, а цей – на руслі живої річки.

У 2023 році всі дні, крім вівторка, видовище відкрите з 12:00 по 20:30. Відвідувачі можуть насолодитися статичним шоу без музики, а кожних пів години розпочинається нове маленьке шоу. По вівторках, які оголошені ремонтними днями, програма скорочена і триває з 16:00 до 20:30.

Певні корективи в роботу фонтану вносять поточні події в країні. Зокрема, з 2021 року там не працює музичний водограй, який припинили транслювати спочатку через пандемію COVID-19, а потім через повномасштабне вторгнення Росії. Але коли негаразди закінчаться, цілком імовірно, ці яскраві видовища знову відновляться.

Якщо ж говорити про музичні шоу, які демонструвалися раніше, то програма включала композиції Моцарта, Вівальді, Глінки, Чайковського, співачки Енії, а також естрадні українські пісні. Зазвичай цю найбільш видовищну частину транслювали ввечері. А вдень під музику показувались водні переливи, які то збільшувались, то зменшувались, нагадуючи своєрідні танці.

Щоб таке шоу стало можливим, конструктори розробили лазерний проєктор з екраном. Він складається з суміші води й повітря, яка розподіляється по всій довжині фонтану, а це зрештою створює ефект 3D. От така вона – гордість міста, наймасштабніша туристична атракція Вінниці.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.