Неділя, 19 Травня, 2024

Найкращі фантастичні книги всіх часів

Кращі сучасні фантастичні книги розповідають читачам таємниці, загадки, роблять свідками втручання нелюдських сил, розповідають про можливі загрози людства та наслідки нових відкриттів. Запропонована добірка найкращих фантастичних книг всіх часів показує уявні світи та фундаментальний прогрес у людській еволюції.

Серія книг «Часодії», Наталія Щерба

Фантастичні книги для підлітків (див. тут) захоплюють юного читача і не відпускають, поки не буде перегорнута остання сторінка. До таких творів належить серія книг «Часодії» Наталії Щерби, які занурюють читача у два абсолютно протилежні світи. Головна героїня живе в реальному світі й навіть не підозрює, що має надзвичайні здібності й може стати чародійкою. Вона знаходить вірних друзів, поринає у вир пригод і досягає великих висот в паралельному світі. Проте попереду на неї чекає непростий вибір і спроби розгадати найважливішу таємницю в її житті. Чи впорається вона з неймовірною відповідальністю, яка раптом упала на її юні плечі?

Дім дивних дітей,  Ренсом Ріґґз

У хлопчика Джейкоба досить незвичайний дідусь, який розповідав малюкові в дитинстві дивні історії про своє минуле і про далекий притулок, в якому мешкали «дивні» діти. У книги є оригінальне доповнення: старовинні фото, зібрані самим автором. Трохи моторошні й незрозумілі, на перший погляд, але дуже реалістичні. Усе це і багато іншого створюють небувалий ажіотаж навколо книги. До того ж цілком заслужений.

Ми чіпляємося за наші казки до тих пір, поки ціна цієї віри не стає занадто високою. Зовсім інша справа, якщо це казка, що стала реальністю.

Дюна, Френк Герберт

У далекому майбутньому, яким його уявляє Герберт, усесвітом керують окремі аристократичні династії. Далеко не кожна планета має цінні ресурси, але Арракісу пощастило. Він багатий на прянощі — найбільш цінну речовину. Коли владу там передають сім’ї Атрідів, конфлікт стає неминучим, і для юного Пауля настає період важкої боротьби й утрат.

Проблема трьох тіл, Лю Цисінь

Кращі фантастичні книги десятиліття вражають незвичайними думками, дивовижними подіями, порушенням кордонів реальності й усіх прийнятих умовностей. До таких книг можна сміливо віднести книжку «Проблема трьох тіл» — першу частину циклу «Пам’ять про минуле Землі». Вона стала однією з найгучніших робіт у сучасній фантастиці й отримала премію «Хьюго» у 2015 році.

«Сліпобачення», Пітер Воттс

Наукова фантастика і книги Пітера Воттса, що входять до цього жанру, розповідають про людей майбутнього та дають нагоду зазирнути в можливе далеке майбутнє. На читача цього роману чекає перший контакт із позаземною цивілізацією і дивовижні космічні пригоди. В книжці також порушені теми технічного прогресу, відходу у віртуальність, проблеми суспільства, психології людини та сприйняття світу. 

Фантастика у 2022 році та книги цього жанру збагатилися безліччю новинок, як досвідчених, так і молодих авторів. Письменники виходять за рамки власних усесвітів і створюють враження звичайності та буденності світу майбутнього, що викликає ще більше захоплення.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.